Strony

wtorek, 22 listopada 2016

Zabawa bez żadnych ograniczeń - integracyjne gry Fun For Everyone z alfabetem Braille'a i instrukcjami w języku migowym.

Jeszcze całkiem niedawno temu opisywałam na blogu edukacyjną serię Little Planet, a już znowu zostaliśmy z Bąblem dosłownie zarzuceni i zbombardowani kolejnymi wspaniałościami od marki Trefl - tym razem z linii Fun For Everyone.


Jak zawsze w przypadku Trefla - są to całe pakiety gier i puzzli, które pozwalają dziecku uczyć się i poznawać świat wszystkimi zmysłami, na wielu różnych poziomach i na całe mnóstwo najróżniejszych sposobów. Po raz kolejny do każdego pudełka dołączona została też książeczka dla rodziców - zawierająca rymowanki, scenariusze zabaw i podpowiedzi, jak zachęcić maluszki do kooperacji i wydobyć z nich wszystko to, co najlepsze :)

  

Wszystkich wspomnianych scenariuszy po prostu nie sposób tu opisać, ponieważ w każdej z książeczek jest ich od kilku do aż kilkunastu. Pomagają zarówno w nauce kształtów, kolorów, cyferek i literek, jak i w poznawaniu pierwszych słówek w języku angielskim, trafnym kojarzeniu ze sobą poszczególnych przedmiotów czy zjawisk oraz budowaniu logicznych ciągów zdarzeń i historyjek obrazkowych.O bajecznie kolorowej szacie graficznej, walorach edukacyjnych i bardzo przyjemnym czasie spędzonym przez naszą rodzinę na poznawaniu kuszącej zawartości każdego z pudełek nie będę się tym razem zbyt mocno rozpisywać. W ramach współpracy z Treflem jest to dla nas rzecz oczywista i wiemy, że zawsze możemy liczyć na świetną - a dodatkowo bardzo kształcącą i odkrywczą - rozrywkę. Tym razem mogły liczyć na nią również nasze ulubione Świeżaki, dla których Bąbel zupełnie sam skomponował kilka "pełnowartościowych" posiłków i opracował zbilansowaną, kartonową dietę ;)Ale jest w tej serii jeszcze coś innego, wyjątkowego, co zdecydowanie wyróżnia ją spośród innych znanych nam produktów. Otóż, jest ona przeznaczona również dla dzieci z pewnymi specjalnymi potrzebami - by także one mogły w pełni cieszyć się takim prezentem i by ich niepełnosprawność w żaden sposób nie wykluczała ich ze wspólnej zabawy. Specjaliści Trefla zadbali o to, żeby z gier i puzzli mogły korzystać nie tylko dzieci zupełnie zdrowe, ale również te niewidzące czy niesłyszące. Jest to możliwe dzięki specjalnemu szyfrowaniu poszczególnych elementów alfabetem Braille'a oraz dzięki dostępnym na stronie producenta filmikom z instrukcjami w języku migowym. Oprócz tego mamy tutaj też puzzle sensoryczne - ze specjalną powłoką i wypukłymi elementami o różnych kształtach, wzorach i fakturach - które nie tylko sprzyjają rozwijaniu u dziecka odpowiedniej integracji i wrażliwości sensorycznej, ale nawet dzieciom niewidomym pozwalają "zobaczyć" dany obrazek przy pomocy dotyku, oczami ich wyobraźni. Przykładowo w scence z Myszką Miki mamy chropowate, ziarniste fragmenty obrazka imitujące piasek - oraz śliskie wypukłości na plażowej piłce i należącym do sympatycznego gryzonia nosku.Naprawdę dobrze, że ktoś wreszcie o tym pomyślał! W końcu niepełnosprawne maluszki to nadal przede wszystkim DZIECI, których nie powinny definiować ich mniejsze lub większe deficyty - i które chcą bawić się i cieszyć życiem tak samo,  jak wszystkie pozostałe ! Dlatego zgadzam się z ekspertką rekomendującą produkty Trefla, że absolutnie nie mogą być w tym ograniczone brakiem stosownych, powszechnie dostępnych gier i pomocy edukacyjnych - i po prostu, po ludzku dziękuję osobom, które właśnie takie zestawy dla nich stworzyły...29 komentarzy:

 1. Ale cudowności!! Nasz Bartosz byłby zachwycony :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę zapoznać się z ofertą Trefl bo zupełnie jest nam nieznana, widzę że tam masa wspaniałości wspierających rozwój dzieci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja Trefla pamiętam jeszcze z własnego dzieciństwa - i już wtedy go uwielbiałam, ale teraz zachwyca mnie coraz bardziej z każdą swoją nową serią.

   Usuń
 3. Bardzo fajne:) Tosia już trochę za duża, ale maluchów w rodzinie nie brakuje:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie dla Tosi polecam poszperać wśród innych linii - bo Trefl ma produkty dla bardzo różnych przedziałów i kategorii wiekowych :)

   Usuń
 4. O, mój syn właśnie wczoraj wypytywał o alfabet dla osób niewidomych, bo natrafiliśmy na opis w tym języku na Wawelu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też oglądaliśmy tę makietę podczas naszej wizyty w Krakowie :) Cieszę się, że Wasza wycieczka się udała - a zwłaszcza że pogoda tak dopisała ! Musieliście chyba przeżyć istny szok termiczny po zejściu ze swojego Szczytu na takie ciepłe tereny ;)

   Usuń
 5. Cudowne! Aż żal, że na niektóre rzeczy moja córka jest już za duża!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo mogę powiedzieć w drugą stronę - kiedy czytam i oglądam recenzje na Twoim blogu to żałuję z kolei, że mój Bąbel na niektóre rzeczy jest jeszcze za mały ;)

   Usuń
 6. Te puzzle w języku ang.rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A pamięć dziecka jest po prsotu niesamowita. Wyobraź sobie, że Bąbel już po kilku pierwszych ułożeniach chodził po mieszkaniu i powtarzał angielskie nazwy zwierzątek (oczywiście zupełnie bez akcentu, więc mieliśmy z niego naprawdę niezły ubaw ;) )

   Usuń
 7. Świetne pomysły! na prawdę! poszukam w sklepach. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 8. My też bardzo lubimy firmę Trefl, kiedyś towarzyszyła mnie, teraz mojemu synkowi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas podobnie - wszyscy będziemy mieli z nią bardzo przyjemne wspomnienia i skojarzenia :)

   Usuń
 9. Trefla znam od dawna i bardzo cenię ich produkty głównie za jakość, ale nie wiedziałem, że robią rzeczy dla niepełnosprawnych dzieci. Wielki plus dla nich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie nie wiem, czy robili już wcześniej - czy też jest to ich pierwsza tego typu seria. W każdym razie - chwali się !

   Usuń
 10. Fantastyczne te Treflowe skarby! I super, że pomyślano o dzieciach, które potrzebują pewnej pomocy, by móc się swobodnie bawić!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam. Może brzmi to jak jakieś nieprzytomne rojenia kandydatki na Miss Universe - ale naprawdę chciałabym, żeby wszystkie dzieci miały faktycznie, realnie równe szanse...

   Usuń
 11. Świetna ta seria Trefla. Zachęcasz do zakupy a Mikołaj za rogiem i trzeba mu pomóc

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale super, świetna seria Trefla, nie mogę się doczekać kiedy mój mały będzie się interesował puzzlami, układankami, będziemy szaleć :) Bąbel jaki duży :)
  I was dopadły świeżaki? :)

  OdpowiedzUsuń
 13. WOW! Zabawy na kilka godzin albo kilka dni :) Część z tych gier jeszcze byśmy wykorzystali :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jakie cudowności!!! Muszę się przyjrzeć tej ich nowej ofercie, bo wydaje się być świetna

  OdpowiedzUsuń
 15. To Mikołaj już Was znalazł :) Świetne propozycje.

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)