Strony

poniedziałek, 24 maja 2021

Smutny - wesoły, mały-duży, lekkie-ciężkie... Puzzle "Pucio.Przeciwieństwa" dla najmłodszych.

Nawet jeżeli Wasza pociecha ma jeszcze kłopot z określaniem i nazywaniem przeciwieństw - to na pewno już zdążyła się zorientować, że zabawy z Puciem są dla niej przeciwieństwem nudy, monotonii i jednostajności ;) Nowy zestaw puzzli z ulubionym dziecięcym bohaterem składa się wprawdzie z zaledwie 20 elementów, ale za to można wykorzystywać je na kilka różnych kreatywnych sposobów, które podsuwa rodzicom Marta Galewska-Kustra: logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości, a jednocześnie autorka tej uwielbianej przez dzieci serii :)

W pudełeczku znajdziemy 10 par obrazków, wśród których należy odszukać i dopasować do siebie wspomniane wcześniej przeciwieństwa. Puzzle są na tyle duże i solidnie wykonane, że nawet najmłodsze maluchy nie powinny mieć żadnych problemów z ich ułożeniem. Zabawa wymaga skupienia uwagi na ilustracjach oraz koncentracji na szczegółach, które mogą sugerować ich wzajemne powiązanie. To pozornie proste zadanie pobudza dziecko do myślenia i pomaga mu zrozumieć określone pojęcia - również te, które bywają niejednoznaczne lub dość abstrakcyjne dla kilkulatka.

Zanim zaczniemy oczekiwać od dziecka, by samodzielnie łączyło ze sobą poszczególne elementy - możemy je najpierw wspólnie obejrzeć, omówić albo układać pary, celowo popełniając błędy i zachęcając malucha do ich korygowania. Zgodnie z zaleceniami autorki, warto też wykorzystać do zabawy rzeczy, które znajdziecie bez trudu w każdym domu - np. mały bucik dziecka i duży but taty, mniejsze i większe klocki czy też inne przedmioty codziennego użytku, które odpowiadają stanom i cechom zaprezentowanym na ilustracjach. Osobiście zawsze powtarzam, że siła tkwi w prostocie - a puzzle "Pucio. Przeciwieństwa" tylko mnie w tym przekonaniu utwierdzają. Niby nic szczególnie odkrywczego - jednak dla dwulatka czy trzylatka to naprawdę świetna zabawa, bardzo istotnie wspierająca jego rozwój.

 
"Pucio. Przeciwieństwa"
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
liczba elementów: 20
wiek: 2+

12 komentarzy:

 1. Kochamy Pucia. Książki z tej serii bardzo nam pomogły, a wszelakie puzzle i gry są rewelacyjnie wykonane, więc Przeciwieństwa znajdują się na liście zakupów!

  OdpowiedzUsuń
 2. Puzzle są dobrym prezentem, a te dodatkowo zachęcają do nauki, więc świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pucio jest lubiany przez dzieci, więc będzie dodatkowym motywatorem do sięgnięcia po te puzzle.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za polecenie tych puzzli, z chęcią kupię je dla młodszej kuzynki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie poszukuję wyprawki prezentowej dla półtoraroczniaka, przygody Pucia z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super puzzle. Zamówię dla mojego dziecka, będzie akurat na 1 czerwca :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fenomen Pucia :) niby to takie proste rysuneczki, a faktycznie dla dzieci są idealne :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nas fenomen Pucia ominął, ale ma przyjemną grafikę
  Iza

  OdpowiedzUsuń
 9. Pucio podbil serca dzieci i rodzicow, choc my nigdy nie czytalismy ksiazek o nim. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. u mnie też fani Pucia, starsza już trochę mniej, ale młodszy układa i czyta, więc na pewno zakupię :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mój siostrzeniec ma te puzzle. Świetna nauka przez zabawę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pucio jest znany przez wiele dzieci i myślę, że zaciekawi swoją osobą kolejne:)

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)