Strony

wtorek, 26 kwietnia 2022

"Akademia Mądrego Dziecka. Pokochaj naturę." Książeczki dla dzieci z ruchomymi elementami.

Mam wielką nadzieję, że wreszcie doczekamy się prawdziwej, zielonej i ciepłej wiosny - bo chcielibyśmy wyciągnąć z piwnicy zakurzone rowery, zdobyć kilka kolejnych górskich szczytów i pochillować trochę nad ulubionymi jeziorami. Tymczasem pogoda nas nie rozpieszcza, ale udało mi się wykorzystać jedyny słoneczny dzień i zrobić dla Was zdjęcia najnowszych wiosennych propozycji od Wydawnictwa Harper Kids.

"Akademia Mądrego Dziecka. Pokochaj naturę. Biedronka"
Wydawnictwo Harper Kids
stron: 12 / wiek: 3+
 
Seria "Pokochaj naturę" nawiązuje do przyrody, która budzi się do życia po zimie. Autorzy zapraszają nas na wycieczkę na łąkę, opowiadają o zwyczajach jej mieszkańców i podpowiadają, jak możemy zadbać o każdą najmniejszą biedronkę, motyla, pszczołę czy pająka. Okazuje się, że nawet taka łąkowa owadzia "drobnica" jest bardzo pożyteczna! Biedronka chroni nasze warzywne i owocowe uprawy przed mszycami - natomiast motyle zapylają kwiaty, którymi potem możemy cieszyć się w naszych wiosennych ogrodach.

"Akademia Mądrego Dziecka. Pokochaj naturę. Motyl"
Wydawnictwo Harper Kids
 stron: 12 / wiek: 3+
 
Dzięki książeczkom dzieci dowiedzą się również, w jaki sposób wykluwają się poszczególne owady i jak wygląda cykl ich życia. Dodatkowym urozmaiceniem są natomiast ruchome przesuwane i obrotowe elementy, pod którymi ukrywają się najróżniejsze niespodzianki. Sporą część z nich można obrócić wokół własnej osi, aż o 360 stopni - co daje małym paluszkom naprawdę duże pole manewru i pozwala nie tylko poznać fascynujący świat owadów, ale również z zapałem ćwiczyć małą motorykę.Wszystkiemu towarzyszą oczywiście piękne kolorowe ilustracje oraz rymowany, szybko wpadający w ucho tekst.

Można powiedzieć, że korzystanie z tych książeczek to taka pierwsza lekcja przyrody i ekologii, dostosowana swoim merytorycznym poziomem i przekazem do możliwości najmłodszych dzieci. Na pewno jest to świetny punkt wyjścia do prowadzenia własnych przyrodniczych obserwacji w terenie - a być może również do pokonania strachu przed owadami, który bardzo często doskwiera naszym pociechom. 

 ________________________
*współpraca z Harper Kids  
 
 

7 komentarzy:

 1. Miałam okazję zapoznać się z biedronką i motylem, obie są naprawdę świetne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska3 maja 2022 18:42

  Piękne wydanie i bardzo ciekawa treść niewątpliwie zachęcają do lektury książeczek z tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie wydane i tematyka bardzo ciekawa, merytorycznie też dobrze przygotowane. Będę polecać dalej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczki mają cudne ilustracje, z pewnością znajdą wielu czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
 5. rymowanki to coś co dzieci lubią, a kolorowe ilustracja naprewno przyciągną do książeczki z której wiedza napewno zaowocuje

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama z wielkim zainteresowaniem skusiłam się na te propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 7. to chyba jedna z moich ulubionych serii, sama dowiedziałam się z niej jak wygląda mała biedronka

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)