Strony

wtorek, 26 kwietnia 2022

Jak zachęcić dziecko do mycia zębów? "Między nami ząbkami" - książka z okienkami i scenką pop up.

Ząbkowice to niezwykłe miasteczko, zamieszkałe przez zęby małe i duże. Każda tutejsza rodzina  wychowuje aż dwadzieścioro dzieci - mleczaków. Wśród mieszkańców panuje akurat wielkie poruszenie, ponieważ familia Zębickich wyprawia w daleki świat swojego pierwszego syna - Mleczysława. Wszystkie zęby z całej okolicy gromadzą się na jego pożegnalnym przyjęciu, a przy okazji oprowadzają nas po swojej miejscowości. Odwiedzimy w ich towarzystwie chociażby ząbkowicką szkołę, szpital i fabrykę, w której rozdrabnia się jedzenie. Będziemy też świadkami bohaterskiej obrony Ząbkowic przed bakteriami powodującymi próchnicę - a po zwycięskiej bitwie zabawimy się w parku rozrywki o wdzięcznej nazwie "Zęboland".


Cała opowiedziana przez Autorów historia jest oczywiście tylko pretekstem, by przekonać dziecko do mycia zębów oraz dbania o higienę jamy ustnej. Na każdej z bogato ilustrowanych rozkładówek przemycono mnóstwo ciekawostek dotyczących odpowiedniej diety, wyrzynania się kolejnych zębów i elementów, z których są zbudowane. Nie zabrakło również pewnego rysu historycznego oraz nawiązań do tego, w jaki sposób dbali o swoje uzębienie nasi przodkowie.

Poza takimi ogólnymi informacjami znajdziemy tutaj również wskazówki, jak myć zęby w prawidłowy sposób, z jakich szczoteczek i past najlepiej korzystać i jak przygotować się do wizyty u stomatologa (co na pewno pozwoli choć trochę "oswoić" dziecięce lęki i obawy). Ogromna część tej merytorycznej wiedzy została ukryta pod różnego rodzaju otwieranymi okienkami i klapkami, a na końcu książeczki trafimy też na obiecywany przez Wydawcę element pop-up. Mówiąc krótko, jest to niesamowicie pomysłowa, wartościowa i zabawna propozycja dla małych Czytelników! Zwłaszcza dla tych, którzy z higieną jamy ustnej byli do tej pory nieco na bakier - bo po takiej lekturze ich podejście bez wątpienia ulegnie zmianie ;)


 
"Między nami ząbkami"
Wydawnictwo Harper Kids
tekst i ilustracje: Wu Hongbin, Jam Dong
stron: 14 / wiek: 3+
 
___________________________
*współpraca z Harper Kids 
 
 

9 komentarzy:

 1. Super pomysł z tą książeczka. Moje dzieci tez maja ten problem 😀

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie się zapowiada, takie ksiazki pomagają dzieciom!
  :)
  ada

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak moje dzieci były małe to nie pamiętam aby były takie pomoce:) Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie książki są niezwykle pomocne. Według mnie wzbudzają większy autorytet aniżeli wyszukiwarka google :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To już kolejny blog, gdzie się poleca tą książeczkę - ma ona jak widać powodzenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama jestem zachwycona tym wydaniem. Jest się na co skusić w wolnym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki takim książeczkom, wytłumaczenie dzieciom codziennych kwestii jest proste i przyjemne

  OdpowiedzUsuń
 8. Początki zawsze są trudne, ja jednak prośbą, opowieściami o konsekwencjach, książeczkami dałam radę przekonać dzieci, że ząbki trzeba myć. I teraz pięknie szorują. Ja o swoje też bardzo dbam. Mam jeden zniszczony ząb i znalazłam w sieci porady, że stomatologia estetyczna siedlce to miejsce gdzie profesjonalnie pomogą mi naprawić tego zęba tak, że będzie wyglądał jak nowy. Muszę się szybko zapisać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Warto uczyć dzieci mycia zębów od najmłodszych lat, aby uchronić je przed nieprzyjemnymi konsekwencjami. Niestety moja córka ma tendencje do nawracających stanów zapalnych w jamie ustnej, dlatego często musimy odwiedzać stomatologa w Poznaniu.

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)