Strony

wtorek, 3 stycznia 2023

Świąteczne atrakcje dla dzieci. Miasto z Piernika we wrocławskim Kolejkowie - czynne jeszcze do 28 lutego 2023 !!!

Wrocławskie Kolejkowo zachwalałam w naszych mediach społecznościowych już niejednokrotnie - a odkąd zmieniło swoją lokalizację z dawnego Dworca Świebodzkiego na budynek Sky Tower odnoszę wrażenie, że mamy tam do czynienia z jeszcze większym rozmachem, jeszcze ciekawszymi wizualizacjami i jeszcze większą dbałością o szczegóły. Dzisiaj jednak chciałam skupić się wyłącznie na Mieście z Piernika - specjalnej czasowej ekspozycji świątecznej, którą można podziwiać w Kolejkowie od końca listopada aż do 28 lutego 2023.


Na początek trochę liczb i statystyk. Do budowy Miasta z Piernika wykorzystano ponad półtorej tony piernikowego ciasta - a w tym:

 • 140 kilogramów miodu,
 • 40 kilogramów korzennych przypraw,
 • lukier zrobiony z 321 jaj, 168 cytryn i 265 kilogramów cukru pudru.
Miasteczko zajmuje łączną powierzchnię 100 metrów kwadratowych i przedstawia między innymi wrocławski ratusz, kościół, ogród zoologiczny, dworzec, młyn oraz setki mniejszych budynków i postaci (dekorowanych ręcznie, pięknie pachnących i bajecznie kolorowych). W tym roku po raz pierwszy umieszczono w nim również bajkową scenkę autorstwa mistrzyni cukiernictwa Jowity Woszczyńskiej - przedstawiającą Jasia, Małgosię oraz Babę Jagę wykonanych w całości z cukrowej masy.
 


Cała ekspozycja jest bardzo spójna, przemyślana i dopracowana w najdrobniejszych detalach: pełna zarówno motywów typowo świątecznych, jak i tych związanych bezpośrednio z Wrocławiem i z jego największymi atrakcjami. Można przypuszczać, że w kolejnych latach zostanie rozbudowana do jeszcze większych rozmiarów - ponieważ warunki lokalowe na to pozwalają, a obecnie część przestrzeni zajmuje spora kolekcja sztucznych świątecznych drzewek.


Prawdziwe show zaczyna się jednak w momencie, kiedy gasną światła - a cała nocna sceneria rozświetla się dziesiątkami świątecznych lampeczek. Podświetlone są między innymi okiennice ciasteczkowych chatek, choinka w rynku, miejska fontanna, karuzela czy też oprószone cukrem pudrem lodowisko. Pomiędzy budynkami kursują natomiast aromatyczne piernikowe pociągi - a wszystko to razem wzięte robi naprawdę piorunujące wrażenie, pozwala nam wczuć się w wyjątkowy bożonarodzeniowy klimat i doświadczyć prawdziwej świątecznej magii.


Jeżeli chodzi o zaplecze to poza standardowymi pamiątkami z Kolejkowa (pociągami, kubkami, klockami, breloczkami itd.) w okresie zimowym można zaopatrzyć się tam również w czekoladowe i piernikowe figurki oraz wielkie świąteczne lizaki w różnych odjechanych smakach. Asortyment wyeksponowano na saniach Świętego Mikołaja, ciągniętych przez dwa czerwononose renifery - i obok ogromnego styropianowego Ciacha jest to kolejne stanowisko, przy którym można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia :) Serdecznie polecamy wizytę w tym wyjątkowym miejscu - zwłaszcza, że ceny biletów dotyczą zwiedzania całego obiektu (Miasta z Piernika oraz stałej ekspozycji nawiązującej do Wrocławia i Dolnego Śląska).

 
Kolejkowo Wrocław 
ul. Powstańców Śląskich 95
budynek Sky Tower (1 piętro)
 
Ceny biletów:
normalny - 32 pln
ulgowy - 26 pln 
 
Miasto z Piernika czynne do 28 lutego 2023 !!!
 

14 komentarzy:

 1. Ciekawie to wygląda, nie widziałam, że takie "miasto" jest w Polsce.

  Radosna z Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety do końca lutego raczej nie dotrę do Wrocławia, ale na żywo musi prezentować się genialnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale cuda można zrobić z piernika :)
  Wszystkiego najlepszego w nowym roku

  Anszpi

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowne miejsce, warte odwiedzenia, dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super atrakcja, szkoda tylko, że nie dam rady się tam wybrać i zobaczyć na żywo to miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nawet nie wiedziałam, że Kolejkowo przeniosło się do Sky Tower. Twoje zdjęcia są magiczne, ta piernikowa ekspozycja wygląda świetnie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę że napewno milo by sie zwiedzało to miejsce, widzę ze do lutego jest jeszcze troche czasu aby sie wybrać

  OdpowiedzUsuń
 8. Normalnie raj na ziemi! Fantastyczne miejsce! Szkoda, że mam tak daleko...

  OdpowiedzUsuń
 9. Od samego patrzenia chce się tam pojechać. Niebawem ferie, więc pewnie jeszcze sporo osób odwiedzi to miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wspaniałe, słodkie i kreatywne miejsce. mnóstwo pomysłów na ozdabianie pierniczkowych cudów.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przepieknie i kolorowo! Chyba bym tam spedziła cały dzień. Szkoda, że teraz nie mamy możliwości odwiedzić Polski.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale bajeczne miejsce, chodź sama się pewnie tam nie wybiorę bo zupełnie mi nie po drodze to uważam, że jest warte odwiedzenia.

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne miejsce, sama bym chętnie tam pojechała.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ileż to wszystko wymagało pracy! Wspaniała wystawa, idealna do odwiedzenia w okresie około świątecznym

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)