sobota, 10 grudnia 2022

Bing, Tomek i przyjaciele - zimowe opowieści i zeszyty zadań z naklejkami na Święta.

Grudzień to taki miesiąc w roku, w którym najchętniej sięgamy oczywiście po książki związane z zimą, Mikołajem i Bożym Narodzeniem. Wydawnictwo Harper Kids doskonale zdaje sobie z tego sprawę i już od początku istnienia naszego bloga regularnie zasypuje nas najróżniejszymi świątecznymi nowościami. Tym razem chcieliśmy zaprezentować Wam zimowe opowieści Binga, Tomka i Przyjaciół - a także kreatywne zeszyty zadań z naklejkami, które też idealnie wpisują się w bożonarodzeniowy nastrój :)

"Bing. Zimowe opowieści"
stron: 72 / oprawa: twarda
 wiek: 3+ 

Książeczka poświęcona Bingowi i jego sympatycznym znajomym zawiera w sobie trzy krótkie, bogato ilustrowane historie - utwierdzające nas w przekonaniu, że święta to naprawdę WIELKA RZECZ! Liczą się oczywiście nie tylko prezenty - ale również wspólne przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia: pieczenie pierniczków, dekorowanie choinki, szykowanie niespodzianek dla najbliższych, lepienie bałwana, bitwy na śnieżki i inne beztroskie zimowe zabawy...Dzięki przygodom ulubionych bajkowych bohaterów dzieci uczą się, że święta wcale nie muszą być idealne ani "dopięte na ostatni guzik". Czasami zdarza się przypalić ciasto, a innym razem dotkliwie zmarznąć na dworze - lecz w ostatecznym rozrachunku najważniejszy jest czas spędzony z przyjaciółmi oraz klimat, jaki tworzą najbliższe nam osoby.

"Bing. Świąteczny zeszyt zadań z naklejkami"
 stron: 24 / oprawa: miękka
 wiek: 3+

Wraz z książeczką ukazał się również świąteczny zeszyt zadań - pełen kreatywnych aktywności, kolorowanek i naklejanek. Dziecko może puścić wodze fantazji i pobawić się między innymi w ozdabianie piernikowego domku, wycinanie papierowych śnieżynek , dekorowanie choinki czy rysowanie swojego wymarzonego prezentu. Nie zabrakło również ćwiczeń grafomotorycznych, rozpoznawania tropów zwierząt na śniegu czy zimowej gry planszowej dla całej rodziny - a wszystko to odbywa się w bajkowej, ośnieżonej scenerii :)

"Tomek i przyjaciele. Zimowe opowieści"
 stron: 72 / oprawa: twarda
 wiek: 3+ 
 

Jeśli chodzi o Tomka i Przyjaciół - ich przygody można podsumować w sumie jednym kultowym tekstem: "zima zaskoczyła drogowców" ;) Oblodzone tory zostały zablokowane przez śnieżne zaspy, a mieszkańcy miasteczka utknęli w swojej miejscowości niemal zupełnie odcięci od świata. Konieczne jest tutaj użycie śnieżnego pługu oraz zgodna współpraca i pełne zaangażowanie wszystkich pociągów - by móc dostarczyć świąteczne prezenty na czas oraz uszczęśliwić oczekujące na nie dzieci. Przyda się również prężnie działająca świąteczna poczta, aby wszyscy obywatele Wyspy Sodor mieli naprawdę radosne i wesołe święta! Na szczęście Tomek wraz z ekipą jak zawsze staje na wysokości zadania i robi absolutnie wszystko, by uratować tę zimową, bożonarodzeniową magię.

"Tomek i przyjaciele. Zimowy zeszyt zadań z naklejkami"
  stron: 24 / oprawa: miękka
 wiek: 3+

Analogicznie, również tutaj mamy do czynienia z zimowym zeszytem zadań: prostych łamigłówek, labiryntów, łączenia kropek, rozpoznawania przedmiotów na podstawie ich cieni czy odnajdywania różnic pomiędzy obrazkami. Dziecko poznaje gatunki ptaków, które zostają w kraju na zimę - a także nazwy zwierząt gospodarskich. Uczy się rozpoznawania emocji na bazie min robionych przez poszczególne lokomotywy i próbuje naśladować ich wyraz twarzy. Towarzyszy ciuchciom w najróżniejszych ciekawych wyzwaniach - a przysłowiową "wisienką na torcie" jest rozkładówka z naklejkami, które można wykorzystać na dziesiątki kreatywnych sposobów.

______________________________________

*współpraca z Harper Kids


12 komentarzy:

 1. Mamy książeczkę świąteczną i zeszyty zadań z Bingiem. Mój młodszy syn bardzo lubi tego bohatera.

  OdpowiedzUsuń
 2. "zima zaskoczyła drogowców" to kultowy już tekst, ta grupa społęczna coroku jest zaskoczona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świąteczna tematyka napewno zainteresuje dzieciaczki czujące magię świat, naklejki myśle ze zawsze cieszą dzieci:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczki dla dzieci są zawsze pięknie wydawane i tak samo te. Przyciągają nasz wzrok. Warto kupić dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 5. Magia świat dla najmłodszych, historie zamknięte w książeczkach. Na pewno ciekawe i pełne ilustracji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zarówno wydania z Bingiem, jak i Tomkiem zawsze są bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydania z naklejkami też są naprawdę świetne ze względu na różnorodność zawartych w nich zadań.

  OdpowiedzUsuń
 8. obie propozycje na pewno spodobają się wielu dzieciom :) piękne wydane propozycje
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 9. Tomka uwielbia mój najmłodszy syn, a z Bingiem polubiliśmy się dzięki mojej córci. Już same ilustracje mi się w tych książeczkach podobają.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa propozycja. Dzieci lubią książeczki z naklejkami.

  OdpowiedzUsuń
 11. Cudne wydanie - najmłodsi powinni być zadowoleni i wielokrotnie będą powracać do takich książeczek.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale świetny pomysł, żeby połączyć czytanie książeczki z zabawą naklejkami. Moje dziecko byłoby oczarowane!

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)