sobota, 28 stycznia 2023

Personalizowane prezenty na chrzest od Murrano.pl

Nigdy nie ukrywałam przed Wami, że nie jesteśmy osobami wierzącymi ani praktykującymi i że z działalnością Kościoła Katolickiego w Polsce jest nam totalnie nie po drodze. Mimo to zdarza nam się bywać na kościelnych ślubach czy chrztach, jeżeli komuś z rodziny albo znajomych bardzo zależy na naszej obecności - ponieważ szanujemy cudze poglądy i rozumiemy, że dla wielu naszych bliskich przynależność do Kościoła jest niezwykle istotna. Zawsze poza pieniędzmi w kopercie staramy się też wybrać taki prezent na chrzest czy ślub, który będzie dla obdarowanych osób pamiątką na długie lata - najczęściej w jakiś sposób spersonalizowaną i zamówioną specjalnie z myślą o tej konkretnej uroczystości.

Jeżeli chodzi o prezenty na chrzest - spory wybór pamiątek, dewocjonaliów, albumów i ramek na zdjęcia, subtelnych medalików oraz innej biżuterii znajdziecie na stronie Murrano.pl. Prawda jest taka, że maleńkie dziecko nie skorzysta z żadnego z tych upominków od razu i sięgnie po nie dopiero po jakimś czasie, kiedy już podrośnie - dlatego uważam, że najważniejszy jest sam gest i wymiar sentymentalny tego typu podarunków. Na pewno warto zdecydować się na jakiś pamiątkowy, osobisty grawer: imię dziecka, datę wydarzenia albo sentencję, która w naszym mniemaniu może być dla młodego człowieka drogowskazem na kolejnych etapach życia...

Ciekawym i nieco rzadziej spotykanym pomysłem na prezent z okazji chrztu są również zestawy grawerowanych sztućców w drewnianych ozdobnych szkatułkach, poduszki z imiennym haftem, pięknie ilustrowane wydania Biblii dla dzieci czy zbiory najpopularniejszych klasycznych baśni z dedykacją na okładce. Te ostatnie przemawiają do mnie ze szczególną mocą - ponieważ są raczej neutralne światopoglądowo i sama mam w domu małego "mola książkowego", który właśnie z takiego prezentu ucieszyłby się najbardziej (niezależnie od okazji).

Oczywiście jeżeli nie macie pewności, jaki prezent na chrzest byłby najbardziej przydatny i mile widziany - zawsze możecie zapytać o to rodziców dziecka (choć podejrzewam, że dla większości z nich będzie liczyło się po prostu Wasze uczestnictwo i wspólne świętowanie) :)


 ______________________________

*współpraca komercyjna
**wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony Murrano.pl

 


6 komentarzy:

 1. Personalizowane prezenty są zawsze najpiękniejszą pamiątką❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię personalizowane prezenty, mają wyjątkową magię. Piękne wydanie baśni, może z dedykacją - też super pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie że na stronie wybór propozycji jest spory; dzięki temu każdy może wygodniej coś wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Personalizowane prezenty są super! Nie tylko na chrzciny i śluby. Akacja (blogger znów mnie nie widzi)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeżeli znam oczekiwania i gusta kogoś, komu mam dać prezent to jak najbardziej personalizowany może być miłym upominkiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hej! Też kupowałam sztućce na chrzest, świetny prezent :) Ramka to również świetny pomysł, tak naprawdę to liczy się to żeby być. Ja jedynie mogę dopowiedzieć fajne upominki dla gości, można zamówić cukierki krówki personalizowane - my takie mieliśmy :)

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)