niedziela, 14 kwietnia 2024

Wiosna z Harper Kids i Akademią Mądrego Dziecka. Nowości czytelnicze dla maluszków.

Za oknem piękna, prawdziwie wiosenna pogoda -  ale mam nadzieję, że jednak ktoś tu zajrzy w poszukiwaniu kolejnych nowości wydawniczych od Harper Kids. Książeczki ze znanej Wam świetnie serii AMD są jak zwykle niesamowicie kolorowe, pełne niespodzianek, ukrytych elementów i interesujących dla maluszka faktur. Ich zadanie to wspieranie dziecka we wszechstronnym rozwoju, poznawaniu świata, wzbogacaniu słownictwa oraz usprawnianiu małej motoryki...


"Zabawa w chowanego. Gdzie się schował lisek?"

Pierwsza z recenzowanych książeczek została wyposażona w solidne filcowe klapki - dość wytrzymałe i odporne na niszczycielskie działania małych rączek (ale mimo wszystko najlepiej, gdyby "czytanie" odbywało się pod nadzorem rodzica ;)) Pod każdym kawałkiem filcu ukryto jedno leśne zwierzątko - natomiast ostatnia z klapek skrywa niewielkie bezpieczne lusterko, w którym młody Czytelnik może ujrzeć własne odbicie. Pomysł bardzo prosty i stary jak świat, ale przez dzieci szczerze uwielbiany - być może dlatego, że budzi jednoznaczne skojarzenia z popularną zabawą w "a ku-ku!" ;)

"Dotykam, zgaduję. Zwierzęta w lesie"

Ta propozycja to coś, co małe Tygryski lubią najbardziej: połączenie książki z pluszową przytulanką ;) A wszystko to za sprawą miłych w dotyku elementów sensorycznych, imitujących futerka leśnych zwierząt. Można je do woli dotykać, głaskać, miętolić i odkrywać różnice między nimi - ponieważ każde z nich ma nieco inną fakturę i gwarantuje odmienne wrażenia. Taka zabawa nie tylko pobudza zmysł dotyku, ale również ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową - natomiast rozkładane kartonowe strony to świetny trening sprawności manualnej.

 
 
Instrukcja użytkowania tej książki prezentuje się następująco: na pierwszej stronie znajdziemy kolorowe koło oraz strzałkę, którą dziecko powinno zakręcić. Następnie wybieramy kolor, który wskaże nam strzałka i odszukujemy odpowiadającą mu zakładkę. Każda strona to bogactwo adekwatnych do wieku zadań i łamigłówek dla przedszkolaka. Dzięki nim maluszek poznaje poszczególne barwy, uczy się liczenia, prostych matematycznych rytmów i podstaw kodowania, ćwiczy swoją spostrzegawczość oraz koncentrację. Moim zdaniem książka sprawdzi się już nawet w przypadku dzieci w najstarszych grupach żłobkowych - i będzie świetnym wstępem do dalszej, przedszkolnej edukacji :)


___________________________

*współpraca z Harper Kids 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)