sobota, 6 lutego 2021

"Smerfy" + "Masza i niedźwiedź" - kolorowanki,zabawy i zadania z naklejkami. Książeczki aktywizujące dla dzieci od Harper Kids.

Kąpiele w lodowatej morskiej wodzie w połowie września: idealne samopoczucie. Tarzanie się po same uszy w śniegu w Karkonoszach i Górach Sowich: pełnia szczęścia. Kilkudniowy powrót do zerówki po feriach zimowych: wizyta na SOR,kaszel,katar,temperatura 39 stopni... Znacie to? My wręcz zbyt dobrze...Mówiąc całkiem szczerze,nauczanie zdalne mogłoby w naszym przypadku trwać w najlepsze - bo dzięki niemu moje dziecko przynajmniej nie chorowało i nie zgłaszało żadnych dolegliwości...

Ale skoro już zostaliśmy uziemieni w domu na dość długi czas - chciałam zaprezentować Wam  
kreatywne zeszyty z zadaniami i kolorowanki z naklejkami od Harper Kids,
które już niejeden raz wspierały nas w tego typu opresjach :)

 
Tym razem zdecydowaliśmy się na tematykę związaną z Maszą oraz ze Smerfami - ale na stronie wydawnictwa dostępne są również wersje z Bingiem,Trollami czy kucykami My Little Pony. Zeszyty zawierają najróżniejsze łamigłówki,labirynty,wykreślanki wyrazowe oraz zadania polegające na wyszukiwaniu różnic pomiędzy ilustracjami. Nie zabraknie również prostych logicznych układanek sudoku,ćwiczeń w liczeniu i pisaniu czy dopasowywaniu cieni do przewodniego rysunku - a zatem każde dziecko w przedziale wiekowym od 3 do 7 lat zapewne znajdzie tu coś dla siebie :)
 

 
 

 
Grafomotoryka, zadania na spostrzegawczość,a także uwielbiane przez nas elementy kodowania to jednak nie wszystko,o czym pomyśleli Autorzy :) Oprócz nich każdy zeszyt zawiera również sporo stron kreatywnych,na których dziecko może wykazać się własną inwencją twórczą: samodzielnie dorysować jakieś elementy,stworzyć laurkę dla bliskiej osoby czy też uzupełnić grafiki dowolnymi naklejkami według swojego pomysłu. 

No właśnie! Mało brakowało,a zapomniałabym wspomnieć o naklejkach - czyli o czymś,co chyba wszystkie dzieci kochają (rodzice zresztą też - pod warunkiem,że nie są wykorzystywane do ozdabiania każdego mebla i każdej ściany w mieszkaniu ;)) We wszystkich częściach tego aktywizującego cyklu naklejek jest pod dostatkiem,a nawet trochę więcej - zawsze zostają jakieś "luźne",które można potem wykorzystać do celów innych niż realizacja zawartych w książeczkach zadań. Czego chcieć więcej? ;)
 
 
Powiem Wam jednak,że tego typu zeszyty mają jedną zasadniczą wadę:
zawsze są zbyt cienkie i starczają na zbyt krótko ;) 
Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko zamówić pozostałe części cyklu :)
 
 

14 komentarzy:

 1. Takie propozycje dla dzieciaków są fantastyczne, mnóstwo materiału do świetnej zabawy, i to jeszcze w towarzystwie ulubionych bohaterów. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale masz rację, dzieciom zawsze mało takiej rozrywki, pamiętam, że moja córka potrafiła mnóstwo czasu spędzić przy takich książeczkach, kolorują je po swojemu, zaś syn miał lekkiego bzika na punkcie naklejek. Sporo takich książeczek przerobiliśmy. :)

   Usuń
 2. Współczesne dzieci mają tyle do wyboru zabawa, aż im zazdroszczę :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Śliczne kolorowe książeczki przyciągają uwagę ;) Jest w nich tyle ciekawych zadań i jeszcze te naklejki ❤ frajda dla dzieci

  Bardzo fajnie to odpisałaś. Miło się to czyta ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Te książeczki są naprawdę świetne, a ulubieni bohaterowie jeszcze bardziej zachęcają do sięgnięcia po nie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dzieciaki uwielbiały takie książeczki, teraz już wyrosły, ale polecam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiamy tego typu książeczki z zadaniami i różnymi łamigłówkami czy malowankami.

  OdpowiedzUsuń
 7. u nas zamiast Maszy jest Tomek. Uwielbiam czas kiedy dzieci sa tak zajęte naklejaniem, że ja nie wiem totalnie, co z sobą zrobić :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam co prawda inne książeczki z tej serii, ale uważam, że są rewelacyjne. Mój synje uwielbia i potrafi godzinami się nimi zajmować.

  OdpowiedzUsuń
 9. Moje dzieci lubiły ten typ publikacji, choć tak jak piszesz, za szybko się kończą. Teraz czekam aż Mała M. będzie w odpowiednim wieku.

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam Maszę, dzieci zresztą na szczęście też, bo inaczej musiałabym kolorować sama ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa propozycja z Twojej strony. Każdy maluszek z pewnością będzie zachwycony. Rodzic tak samo - przyjemne połączone z pożytecznym!

  OdpowiedzUsuń
 12. Kolejne nowości od Harper Kids. Smerfy jak dla mnie zawsze ponadczasowe.

  OdpowiedzUsuń
 13. Kolejne nowości od Harper Kids. Smerfy jak dla mnie zawsze ponadczasowe.

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)