piątek, 18 czerwca 2021

"Bing. Zabawa w parku" - książeczka z magnesami od Wydawnictwa Harper Kids.

W przypadku najmłodszej kategorii Czytelników czasami sama książeczka nie wystarczy, by podtrzymać zainteresowanie maluszka. Dlatego bardzo często wraz z literaturą dla dzieci pojawiają się najróżniejsze pomysłowe dodatki - chociażby kolorowe magnesy, które można umieszczać na poszczególnych stronach książki postępując zgodnie z sugestiami w tekście lub tworząc swoją własną, zupełnie nową historię :)

Podobnie jest również w przypadku książki "Bing. Zabawa w parku" - gdzie poza krótką przygodą ulubionych dziecięcych bohaterów znajdziemy również ich sylwetki oraz inne obiekty, które można dowolnie wkomponować w przedstawione na ilustracjach krajobrazy. Mamy tutaj tytułowego Binga, a także towarzyszących mu: Pandę, Flopa i Sulę. Wszyscy wybierają się wspólnie do parku, na piknik oraz na plac zabaw. Obserwują również pływające po stawie kaczki, a uwieńczeniem tego ekscytującego dnia jest dla nich wieczorne przedstawienie i koncert na plenerowej scenie.

Każdy maluszek może wykazać się kreatywnością, wymyślić własne książkowe sceny oraz autorskie wersje ilustracji. Z całą pewnością udoskonali to jego zdolności w opowiadaniu historii, łączeniu ze sobą poszczególnych wydarzeń czy też określaniu położenia konkretnych postaci i przedmiotów - a przede wszystkim będzie świetną zabawą oraz czymś więcej,niż zwykłą tradycyjną lekturą :)

"Bing. Zabawa w parku. Książka z magnesami"
Wydawnictwo Harper Kids 
tłumaczenie: Beata Żmichowska
stron: 10 / wiek: 3-7 lat


11 komentarzy:

 1. magnesy to zawsze sprawdzony patent na dzieci, a jak jeszcze są z ulubionymi bohaterami to już całkiem :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł na szalenie ciekawy prezent, z oryginalnymi przygodami czytelniczymi, chętnie podchwytuję. Dzieciaki z pewnością będą zachwycone. :)

   Usuń
 2. Trzeba przyznać, że bardzo ciekawy pomysł na podnoszenie umiejętności kreatywności, jej ćwiczenie tak bardzo przydaje się później w dorosłym życiu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I z książki zrobiła się interaktywna zabawka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. takie kolorowe magnesy to napewno fajna atrakcja która przyciągnie uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pouczająca wersja dla dzieci jaka uczy i sprawia przyjemność.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie widziałam do tej pory takich książeczek z magnesami, także jestem szczerze zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zośka na całe szczęście już dawno przeszła fazę na Binga ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszy raz spotkałam się z takim wydaniem, razem z młodszą kuzynką jesteśmy oczarowane.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zachwyca mnie to, jak coraz ciekawiej zostają wydane książeczki dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak jak napisałaś w pierwszych zdaniach. Już sama książeczka nie wystraczy. Dokładnie zawsze jakiś mały dodatek jest miłej widziany. Bing to jedene z ulubionych bohaterów moich chłopców jak byli mali.

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)