piątek, 18 czerwca 2021

Czapu Czipu. Zabawy z ruchem. Wyginaj się jak kotek i ćwicz buzię jak małpka.

O poprzednich przygodach małego Czapu Czipu pisałam Wam już wcześniej niespełna rok temu. Wówczas były to książeczki pod hasłem "zabawy z wyobraźnią" - natomiast obecnie mamy u siebie dwie kolejne części, których hasło przewodnie brzmi "zabawy z ruchem". Tym razem Czapu Czipu spotyka na swojej drodze niesforną małpkę i niesamowicie zwinnego kota - a jeśli chcecie dowiedzieć się, na czym polegają ich wspólne harce, zapraszam do dalszej lektury :)


"Czapu Czipu. Wyginaj się jak kotek"
Wydawnictwo Harper Kids
tekst i ilustracje: Bogna Sroka-Mucha
stron: 12 / wiek: 0-3 lata
 
Przypomnę Wam tylko, że Czapu Czipu dysponuje czarodziejską papierową czapką, dzięki której potrafi doskonale naśladować ludzi, zwierzęta oraz przedmioty. W tej części cyklu wygina się jak kotek, robiąc tak zwany "koci grzbiet" - a także skrada się cichutko jak podczas polowania na myszy oraz chłepce mleko z miseczki, używając wyłącznie języka. Oczywiście przy okazji zachęca wszystkie dzieci do powtarzania wykonywanych przez siebie czynności - i z pozoru jest to zwykła zabawa, jednak z fachowego punktu widzenia wpływa ona bardzo pozytywnie na rozwój dużej motoryki, układ nerwowy oraz sprawność fizyczną!

"Czapu Czipu. Ćwicz buzię jak małpka"
 Wydawnictwo Harper Kids
tekst i ilustracje: Bogna Sroka-Mucha
stron: 12 / wiek: 0-3 lata
 
W przypadku spotkania z małpką Czapu Czipu skupia się przede wszystkim na robieniu śmiesznych min: wystawia język i próbuje dotknąć nim czubka nosa, robi dzióbek i usiłuje naśladować gwizdanie, nadyma buzię jak balonik, a następnie wydmuchuje z nich całe zgromadzone powietrze...Te wszystkie działania również są w pełni uzasadnione z perspektywy rozwoju małego dziecka - i do złudzenia przypominają niektóre ćwiczenia, wykonywane przez specjalistów w gabinetach neurologopedycznych.  Dodatkowo w przypadku obu książeczek mamy do czynienia z nietypowym kształtem oraz wyrazistymi, kontrastowymi ilustracjami,które pomagają dziecku skupić uwagę i również nie są bez znaczenia jeśli chodzi o rozwój naszych Milusińskich :)
 


13 komentarzy:

 1. Szkoda, że nie miałam takich książeczek kiedy sama byłam dzieckiem. Chętnie bym się z nimi pobawiła i miło spędziła czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również szkoda, ale dziki mojej młodziutkiej podopiecznej z przyjemnością chwytam za takie książeczki, przyjemnie spędza się przy nich czas. :)

   Usuń
 2. moje dzieciaki uwielbiają, sami też wymyślają różne zwierzątkowe zabawy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna bardzo ciekawe propozycje czytelnicze dla najmłodszych, chętnie się za nimi rozejrzę, cieszy mnie, że mam z kim je przerabiać. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne wydanie, takie książki posłużą dzieciom długo. Zbieram inspiracje dla maluchów, bo mam zamiar rozpieszczać w ten sposób bratanka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rodzice naprawdę mają w czym wybierać a dzieci mogą cieszyć oczy i uczyć się jednocześnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie że książeczka zacheca do aktywności przez zabawę.
  Miłego weekendu

  OdpowiedzUsuń
 7. Czapu Czipu jest entuzjastycznie odbierany przez dzieci i zupełnie mnie to nie dziwi. Niezwykle kolorowe publikacje, pobudzające aktywność malucha.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele umiejętności można ćwiczyć z dzieciakami przy takich książeczkach, ciekawe przejrzyste rysunki nasycone kolorami. :)

   Usuń
 8. Takie pozycje zaciekawią każde dziecko, są kolorowe tak pieknie wydane.

  OdpowiedzUsuń
 9. W takich ksiazeczkach najbardziej podobaja mi sie rysunki :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Maluszki lubią takie aktywizujące zadania. Dla nich to hit :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdecydowanie lubię to :)

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)