sobota, 29 października 2022

Cykl "Wieczorynka" od Harper Kids - książeczki ze światełkami dla najmłodszych.

Chyba wszystkie dzieci lubią książki z tak zwanymi "bajerami": dodatkowymi dźwiękami, ruchomymi elementami, otwieranymi okienkami i generalnie z czymś, co zaskakuje nas na każdej stronie. Seria "Akademia Mądrego Dziecka" wpisuje się w te dziecięce potrzeby wręcz idealnie! Tym razem Wydawnictwo Harper Kids zaskoczyło nas książkami ze światełkami - absolutnym hitem na dobranoc, gwarantującym wyłącznie miłe i przyjemne sny :)

Cykl "Wieczorynka" to proste rymowane historie, minimalna ilość tekstu i piękne, kolorowe ilustracje. Każda z książeczek jest opowieścią o jakimś konkretnym zwierzątku - a ich akcja rozgrywa się o zmierzchu, kiedy cały las szykuje się już do snu. Jednak małemu leniwcowi oraz psotnemu liskowi nie w głowie zasypianie. Pierwszy z nich woli się bawić i obserwować wieczorne rytuały innych zwierząt - natomiast drugi gubi drogę w leśnym gąszczu, lecz ostatecznie udaje mu się trafić z powrotem do swojej przytulnej norki.

Wierszyki w książkach mają na celu wyciszenie dziecka i doprowadzenie go do jedynej słusznej konkluzji: że to już najwyższa pora, by zasnąć ;) Służą temu również wspomniane wcześniej światełka, włączane przy pomocy pstryczka znajdującego się z tyłu okładki. To właśnie gwiazdy oraz księżyc oświetlają drogę naszym książkowym bohaterom i sugerują, że nadchodzi czas na nocną regenerację sił. W wersji z owieczką i jednorożcem mamy też kolorową rozświetloną girlandę oraz tęczę - a zatem każde dziecko na pewno znajdzie wśród zwierząt swojego literackiego ulubieńca :)

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, propozycje z serii "Wieczorynka" to przede wszystkim bardzo grube kartki o bezpiecznych, zaokrąglonych brzegach. Do tego mamy tu również solidną obudowę, w której znajdują się baterie. Wszystko to razem sprawia, że książki są naprawdę porządnie usztywnione i odporne na wszelkie eksperymenty małych dziecięcych rączek. Postawione przy łóżeczku mogą służyć też jako rozpraszająca mrok, subtelna lampka nocna :)

___________________________________

*współpraca z Harper Kids 


13 komentarzy:

 1. Szkoda, że takich książeczek nie było, gdy mój syn był mały. Płynny tekst zachęca do spanka, a swiatełka są nie lada atrakcją, która każe czytać jeszcze, i jeszcze... Do tego cudna grafika, bardzo wyraźna. Bardzo ładna seria!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja to spotykam się po raz pierwszy z takimi książeczkami które mają taki bajer, bardzo fajne i grunt, że baterie dobrze są zabezpieczone.

  OdpowiedzUsuń
 3. no tak dodatkowe atrakcje zawsze zwiekszają atrakcyjność:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczne propozycje na dobranoc i te światełka - za moich czasów takich fajnych książek nie było

  OdpowiedzUsuń
 5. Też je mamy, są cudowne. Pięknie wydane, idealne dla maluszków. Aneta S.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla każdego dziecka super sprawa. Ładnie wydane :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam liska i owieczkę. Świecące wydania są naprawdę zachwycające.

  OdpowiedzUsuń
 8. Aleksandra Załęska2 listopada 2022 11:58

  Książki z tego wydawnictwa są super, a ta seria dla mojej chrześnicy jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla maluchów w sam raz. A świecące elementy, to już bajer, który dzieci lubią . Ach, sama bym poczytała takie książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. pięknie wydana pozycja :) zachwycają mnie książeczki do dzieci, że tak ładnie są wydawane :) z chęcią bym poczytała sama

  OdpowiedzUsuń
 11. Książeczki dla dzieci są coraz bardziej zaskakujące :) i chociaż moje córki są już duże to myślę że ta historyjka z leniwcem bardzo by im się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzięki świecącym elementom oba wydania są jeszcze bardziej zachwycające.

  OdpowiedzUsuń
 13. Książeczki są cudne! Moje dzieciaki uwielbiają AMD!

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)