sobota, 6 maja 2023

Zabawa w chowanego, poznawanie dotykiem i domowe eksperymenty z Akademią Mądrego Dziecka.

Jeżeli Wasze dziecko lubi bawić się w chowanego, poznawać świat dotykiem (oraz wszystkimi pozostałymi zmysłami) i przeprowadzać proste domowe eksperymenty - najnowsze propozycje z serii Akademia Mądrego Dziecka będą dla Was prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Najmłodsi znajdą w nich jak zwykle całe mnóstwo niespodzianek oraz bogactwo sensorycznych doznań - a rodzice chwilę wytchnienia i świadomość, że w dbaniu o wszechstronny rozwój swoich pociech czerpią z naprawdę zaufanych, godnych polecenia źródeł :)


Grube filcowe kartki, elementy do głaskania i miziania oraz aktywizujące zadania pod hasłem "szukaj i znajdź" - to główne cechy wyróżniające najnowszy cykl POZNAJĘ DOTYKIEM. Na każdej stronie znajdziemy bajecznie kolorowe wizerunki zwierząt mieszkających w lesie bądź na farmie - wraz z wydawanymi przez nie odgłosami w charakterystycznych komiksowych "dymkach". Mamy tu także dodatkowe proste pytania, które rodzic może zadawać dziecku w trakcie wspólnej lektury - oraz ramki "czy umiesz znaleźć...", polegające na wyszukiwaniu konkretnych elementów będących częścią składową ilustracji. 
 
W obu książeczkach można przede wszystkim dotykać mięciutkich faktur, odkrywać tajemnice lasu i wiejskiego życia - ale również z łatwością przekładać strony dzięki specjalnym zakładkom, usprawniać małą motorykę, stymulować wzrok, ćwiczyć skupienie oraz koncentrację. Wydaje mi się, że to naprawdę całkiem sporo korzyści, ukrytych w tak niewielkim i niepozornym tomiku :)
 
Dzieci z mojego żłobka po prostu oszalały na punkcie tej serii! Nie jestem w stanie zliczyć, jak często domagały się ode mnie odkrywania filcowych klapek, pod którymi ukryły się najróżniejsze zwierzęta. Na początku próbowały same odgadnąć, jakie zwierzę schowało się za filcową piłką, drzewkiem czy fotelem - a wspólnej weryfikacji tych ustaleń towarzyszyło zawsze mnóstwo śmiechu i spontanicznych okrzyków radości ;)

Klapki z miękkiego filcu są nie tylko bardzo miłe w dotyku, ale również odporne na wszelkie uszkodzenia i pociągnięcia małych rączek. Nie zagniotą się, nie podrą i na pewno nie zostaną nadgryzione zębem czasu tak szybko, jak papier. Dodatkowo na ostatniej stronie każdego z tomików kryje się małe lusterko, w którym dziecko może zobaczyć swoje własne odbicie (i tym samym również zostać bohaterem książki ;))
 
 

 
Domowe eksperymenty i doświadczenia towarzyszyły nam tak naprawdę niemal od zawsze - od najwcześniejszych lat życia Bąbla. Oczywiście z czasem zmieniał się ich poziom trudności oraz charakter (z czysto zabawowego na bardziej "naukowy") - ale z moich doświadczeń wynika, że nie ma dziecka, które nie lubiłoby tego typu zajawek, nowinek i ciekawostek :)

W dwóch najnowszych częściach serii PRZYGODY Z NAUKĄ możemy przeprowadzić aż 20 eksperymentów z wykorzystaniem piasku oraz mydła (w sumie brzmi to całkiem kompatybilnie - ponieważ najpierw brudzimy się piaskiem, a potem zmywamy ten brud mydlaną pianą ;)) Nauczymy się między innymi przygotowywania mydlanej galaretki i przezroczystej mydlanej błony, tworzenia kuleczek z oleju czy robienia olbrzymich baniek. Eksperyment z użyciem mydła w płynie i pieprzu udowodni nam, że warto dokładnie myć ręce - a z kolei zabawy z piaskiem pozwolą na skuteczne filtrowanie wody, odmierzanie czasu, zastępowanie sitka wiaderkiem oraz konstruowanie najróżniejszych piaskowych budowli :)
 
 

______________________________
*współpraca z Harper Kids 


8 komentarzy:

 1. Podobają mi się takie eksperymenty jakie dzieci poznają i z wiekiem ich trudność się zmienia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzie te cuda można kupić? Są super jako prezent

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie książki podlinkowałam - wystarczy kliknąć w tytuł ;) Na oficjalnej stronie Wydawnictwa, w księgarni internetowej lub stacjonarnej, pewnie również na Allegro.

   Usuń
 3. Uwielbiam tego typu książki, pomagają one uczyć dzieci i je zaciekawić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczki dla maluchów są rozkoszne! I super, że jest w nich taki wielki wybór!

  OdpowiedzUsuń
 5. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to że dzieci już od małego oswajają się z książką, że ona przede wszystkim bawi

  OdpowiedzUsuń
 6. Taki przedział wiekowy dzieci dawno za mną, ale można takie ciekawe wydania kupić innym na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 7. Te wszystkie wydania są naprawdę świetne i jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)