piątek, 5 listopada 2021

Poznajemy świat z Bingiem, Tomkiem i przyjaciółmi. Nowości wydawnicze dla maluchów od Harper Kids.

Wprawdzie nasz Junior dawno już wyrósł z całokartonowych książeczek dla maluchów, ale ja nadal mam do nich ogromny sentyment - dlatego w dalszym ciągu recenzujemy je w ramach współpracy z wydawnictwami i zamawiamy na prezenty dla młodszych dzieci w rodzinie. Tym razem opowiemy Wam trochę o nowościach od Harper Kids - a mianowicie o serii Moja pierwsza biblioteczka i o książkach z otwieranymi okienkami, których bohaterami są Bing oraz Tomek i przyjaciele. 
Moja pierwsza biblioteczka to miniaturowe boxy, w których skład wchodzą zawsze cztery książeczki dotyczące konkretnej bajki. W przypadku Tomka to po prostu cztery krótkie historie opowiadające o przygodach tytułowych niezawodnych lokomotyw. Każda z ciuchć dostaje od zawiadowcy jakieś odpowiedzialne zadanie do wykonania, jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Na szczęście w podbramkowych sytuacjach lokomotywy mogą liczyć na wsparcie ze strony swoich przyjaciół - przy okazji ucząc dziecko współpracy, empatii i bezinteresownej pomocy. 

Jeśli chodzi o zestaw z Bingiem, każda bajecznie kolorowa miniaturka dotyczy innego zagadnienia. Dowiemy się z nich, kim są przyjaciele małego króliczka, w co najbardziej lubią się bawić, jakich słów najczęściej używa Bing w konkretnych sytuacjach oraz jakie rzeczy kocha najbardziej na świecie. Niby nic szczególnie odkrywczego - ale z naszych doświadczeń z Bąblem wiemy, że maluchy mogą przeglądać takie książeczki w nieskończoność i wciąż od nowa, wręcz "terroryzując" rodziców nieustającą potrzebą wspólnej lektury ;)


"Bing. 100 słów na co dzień"

Książki z otwieranymi okienkami to moim zdaniem absolutny must have w dziecięcej biblioteczce. Ich rola we wzbogacaniu słownictwa i wspieraniu rozwoju mowy jest po prostu nieoceniona - a do tego kryją w sobie całe mnóstwo niespodzianek, usprawniają dziecko manualnie, ćwiczą spostrzegawczość oraz koordynację ręka-oko. Każda z nich zapewnia maluchowi długie godziny wartościowej, edukacyjnej zabawy. 

W towarzystwie Binga przyswajamy aż 100 nowych słów związanych z jego domem, przedszkolem i najbliższym otoczeniem. Dowiadujemy się, jak nazywają się najważniejsze przedmioty towarzyszące króliczkowi podczas wykonywania codziennych czynności - a także poznajemy i omawiamy z dzieckiem ich przeznaczenie. Na każdej stronie znajduje się kilka klapek otwieranych i zamykanych w różnych kierunkach, dzięki czemu ćwiczymy małe rączki i uczymy się manipulować elementami o niewielkich rozmiarach. "Tomek i przyjaciele. Pracowite lokomotywy"

Jeśli chodzi o przygody Tomka i innych pracowitych lokomotyw, sytuacja wygląda bardzo podobnie - tylko rozmiary okienek są tu nieco większe, a ilustracje przedstawiają codzienne sceny z miasteczka, portu i stacji kolejowej. Wspólne przeglądanie książeczki stanowi świetny pretekst do rozmowy z dzieckiem o wszystkich tych miejscach oraz o ludziach, którzy się w nich znajdują. Możemy opowiedzieć małemu czytelnikowi chociażby o zadaniach, jakie realizuje w swojej profesji zawiadowca stacji, konduktor, osoby pracujące na farmie, na statku, w lunaparku czy w owocowym sadzie. Motyw przewodni stanowią oczywiście pociągi, które również biorą czynny udział w życiu lokalnej społeczności.

Jest tu tyle fascynujących rzeczy do odkrycia i tyle nowych słów do poznania - 
że nie pozostaje mi już nic innego, jak tylko serdecznie polecić Wam obie propozycje i życzyć miłej lektury :)


10 komentarzy:

 1. Bardzo lubię czytać o przygodach Binga razem z młodszą kuzynką.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne książeczki i te otwierane okienka. Wspaniały pomysł na prezent. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Paulina Kwiatkowska5 listopada 2021 12:15

  Te książeczki są świetne, a znani bohaterowie dodatkowo zachęcają.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne ilustrowane "kartonówki" które chyba każde dziecko uwielbia:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Te ksiażeczki okienkowe są boskie, lubię je kupować w prezencie dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem zachwycona tymi publikacjami i chętnie skuszę się na inne lektury.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne, kolorowe książeczki i te otwierane okienka są super

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla maluchow takie ksiazki to swietna lektura. Bardzo ladne obrazki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój młodszy syn był fanem Binga. Teraz już trochę inne zainteresowania, gdy rozpocznie naukę czytania. Pewnie chętnie powróci to swojego dawnego idola.

  OdpowiedzUsuń
 10. trochę żałuję, że moje dzieciaki już wyrosły z takich serii, ale teraz czas na nowe, więc też się cieszę :-)

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)