środa, 17 sierpnia 2022

Lato z książką, czyli sierpniowe nowości dla dzieci od Wydawnictwa Harper Kids.

 Jak pewnie zauważyliście, w czasie wakacji nasz poziom aktywności na blogu drastycznie spada - 
ale dzisiaj nawet pomimo "sezonu ogórkowego" przychodzimy do Was 
z recenzjami sierpniowych nowości od Harper Kids.


"Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer. Las" 
stron: 10 / wiek: +3 

Wszystkie książki zamówiłam z myślą o pewnej uroczej trzylatce i będą najbardziej odpowiednie właśnie dla takiej kategorii wiekowej. Jak zawsze w serii Akademia Mądrego Dziecka, nie brakuje w nich wszelkiej maści ukrytych niespodzianek: otwieranych okienek, ciekawych faktur, przesuwanych i obrotowych elementów. W ramach cyklu Niesamowity spacer mamy do czynienia również z błyszczącymi srebrnymi tłoczeniami, które stanowią wartość dodaną do estetyki każdego z tomików. Grube, solidne kartki z zaokrąglonymi brzegami zapewniają natomiast długotrwałe użytkowanie oraz niezastąpiony trening manualny. Wszystko to w oczywisty sposób wpływa na rozwój małej motoryki, percepcji wzrokowej i dziecięcej spostrzegawczości.

 

 
 
 
"Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer. Pod ziemią"
 stron: 10 / wiek: +3 
 
Niesamowity spacer to literacka wycieczka do świata przyrody. W każdej z książeczek poznajemy zwierzęta zamieszkujące konkretne środowisko oraz inne elementy ekosystemu, które im towarzyszą. Pierwszy tom opowiada o mieszkańcach lasu przygotowujących się na nadejście srogiej zimy - natomiast drugi ukazuje naturę z nieco innej, podziemnej perspektywy. Niezależnie od tematyki, cały cykl pozwala dziecku na radosne odkrywanie otaczającej nas rzeczywistości, na aktywne uczestnictwo we wspólnej lekturze i zabawę poszczególnymi stronami. Dodatkowo zapewnia również poznawanie oraz utrwalanie nazw zwierząt i innego prostego słownictwa - a rodzicom umożliwia obserwację spontanicznych reakcji pociech na zmieniające swój wygląd ilustracje.
 
 

 
 
 
"Akademia Mądrego Dziecka. Moje pierwsze zwierzęta"
wiek: 3-5 lat / stron: 10

Kolejna propozycja wydawnicza bazuje przede wszystkim na elementach obrotowych. Dziecko kręci kołem tak, by w specjalnych okienkach znalazło się odpowiednie zwierzę, o które pytają Autorzy. Każda rozkładówka została poświęcona innemu ekosystemowi. Oprócz gatunków zamieszkujących sawannę, Arktykę, jeziora, oceany czy las równikowy spotkamy tu również zwierzęta gospodarskie i domowe. Pięknym kolorowym ilustracjom towarzyszy niewielka ilość tekstu oraz adekwatne podpisy - natomiast na samym końcu książki mamy też wyszukiwankę polegającą na wskazywaniu zwierząt o konkretnych, charakterystycznych cechach.

 

 

"Akademia Mądrego Dziecka. Moje pierwsze zadania przedszkolaka"
 wiek: 3-5 lat / stron: 10 
 
W tomiku poświęconym pierwszym zadaniom przedszkolaka dominują z kolei otwierane okienka, klapki i elementy, które można wysuwać. Najmłodsi czytelnicy poznają dzięki nim nie tylko kolory, kształty, przeciwieństwa czy zjawiska atmosferyczne - ale również elementy wyposażenia plecaka, piórnika i standardowy przebieg dnia spędzonego w przedszkolu. Oprócz tego mogą spróbować swoich sił w liczeniu do 10, a także w tworzeniu prostych ciągów i kodowaniu. Moim zdaniem to naprawdę świetny wstęp do dalszej edukacji, rozwiązywania bardziej zaawansowanych zadań i postrzegania nauki nie tylko w kategoriach przymusu czy przykrego obowiązku.
 
 


 "Masza i Niedźwiedź. Z wizytą w lesie. Książka z magnesami"
wiek: 3+ / stron: 10

Bohaterów kolejnych książek z całą pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ są to kultowe postaci z popularnych telewizyjnych animacji. W pierwszym tomie zajrzymy wspólnie do przytulnej leśnej chatki Niedźwiedzia, pięknie urządzonego pokoju Maszy oraz zdezelowanego auta zamieszkiwanego przez wygłodniałe Wilki. Będziemy również mieli okazję pobawić się na leśnej polanie, odwiedzić prowadzoną przez Niedźwiedzia pasiekę i obejrzeć uważnie wszystkie dyplomy oraz medale, zdobyte przez niego podczas pracy w cyrku. Dodatkowym urozmaiceniem są oczywiście dołączone do książki magnesy, których mamy do wyboru aż dziesięć i które możemy umieszczać na stronach wedle własnego uznania.

 


"My Little Pony. Witaj w Equestrii. Książka z magnesami"
 wiek: 3+ / stron: 10 
 
Analogicznie prezentuje się tomik o przygodach My Little Pony, którego bohaterowie to nowe pokolenie kucyków. Na kolejnych rozkładówkach zaprezentowano między innymi latarnię morską w Zatoce Grzyw, skrzący się od kryształów Las Jednorożców i pałac królowej pegazów na Zefirowych Wzgórzach.  Dzięki magnesom dziecko ma możliwość tworzenia za każdym razem innego bajkowego kadru - co niewątpliwie rozwija jego kreatywność, zmysł obserwacji i zdolności manualne, a dodatkowo zachęca i inspiruje do opowiadania własnych magicznych historii. 


 
 

_________________________________
 
* współpraca z Harper Kids

16 komentarzy:

 1. Wszystkie książeczki są naprawdę świetne, a najpiękniejsze te błyszczące. Są genialne.

  OdpowiedzUsuń
 2. wow spora dawka nowości, będziecie mieli co czytać - przepiękne wydania:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie dla nas, tylko na prezent - nasz Junior już za duży na takie lektury ;)

   Usuń
 3. Idealnie sprawdzają się w roli prezentu dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowne są takie książeczki dla maluchów! A i rodzice mogą mieć przy nich świetną zabawę...;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie od niedawna też mamy te książeczki i dzieciaki są nimi zachwycone :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne te książeczki! Leśne zwierzęta oraz Masza i Niedźwiedź to sztos!

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne książeczki. Czytanie małemu dziecku przyniesie wspaniały owoc w postaci miłości do literatury, pomoże małemu człowiekowi w nauce. Wieczorne czytanie wzmacnia więź dziecka z czytającym książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne ksiazeczki. Mlodszym dzieciom na pewno się spodobają. Jednak od czasu rosyjskiej napaści na Ukrainę konsekwentnie bojkotujemy to co rosyjskie więc Maszy mowimy stanowcze niet.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem szczerze, że mam kontakt z wieloma ukraińskimi dziećmi i one Maszę nadal oglądają, to ich ubiona bajka - także staramy się nie popadać w skrajności.

   Usuń
 9. Jakie piękne są te książeczki. Zawsze lubiłam kupować moim dzieciom książki

  OdpowiedzUsuń
 10. Przyznam, że teraz te książeczki są corz ciekawsze i co jedna od drugiej to piękniej kolorowa :) W moich czasach tak nie było :p a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 11. Super książeczki, moje dziecko takie uwielbia. Kupiłam mu już taki zestaw na nadchodzące urodziny. Z kolei mój drugi syn, który jest już trochę starszy zażyczył sobie inny prezent, a mianowicie słuchawki bezprzewodowe z tej firmy https://www.neo24.pl/telewizoryirtv/sluchawki/sluchawkibezprzewodowe.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Tyle wspaniałych przygód czytelniczych, nic tylko wciągać w nie dzieciaki. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Niezaprzeczalnym atutem serii książeczek „Akademia mądrego dziecka. Niesamowity spacer” są ruchome elementy, odkrywające przed maluchami odpowiedzi na umieszczone w książce pytania oraz zmieniające wygląd poszczególnych ilustracji. Taka forma łączy zabawę z nauką i intryguje dzieciaki, zachęcając je do samodzielnego sięgania po lekturę. Książeczka edukacyjna świetnie sprawdzi się podczas poznawania prostych słów, nazw przedmiotów i ich przeznaczenia. "Niesamowity spacer" to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają ich sprawność manualną. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów. Moge je jak najbardziej polecić!

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)