wtorek, 6 października 2020

Światowy Dzień Poczty / Dzień Poczty Polskiej / Dzień Listonosza - wierszyki i karty pracy do druku. Droga listu - PDF dla przedszkolaków.

Dzień dobry! Dzisiaj podrzucam Wam kilka wierszyków i kart pracy z okazji nadchodzącego Dnia Poczty/Dnia Listonosza,które stworzyłam dla naszego Bąbla :) W formacie PDF i lepszej rozdzielczości możecie pobrać je na dole strony. Mam nadzieję,że przypadną Wam do gustu - i że chętnie skorzystacie z nich indywidualnie w domu lub w swojej przedszkolnej grupie :) 

  Droga listu - wierszem i w obrazkach

Na początek wierszowana i ilustrowana opowieść o tym,jaką drogę musi pokonać list,by trafić do adresata. O czym trzeba pamiętać? Gdzie należy go dostarczyć? Czym jest adres i z jakich elementów powinien się składać?

 

Liściki-wierszyki na Dzień Listonosza

Oprócz tego ułożyliśmy też wspólnie cztery krótkie wierszyki, w których dzieci piszą liściki do swoich bliskich. Bąbel sam zdecydował,do kogo najbardziej chciałby napisać - a potem razem szukaliśmy rymów i tematów :) Nawet jeśli niektóre wiersze brzmią dość absurdalnie - nic nie szkodzi! Chodzi głównie o to,by rozbudzić dziecięcą wyobraźnię i kreatywność oraz poszerzyć słownictwo - a przy okazji świetnie się bawić i trochę razem pośmiać :)


 
Dzień Listonosza / Dzień Poczty - karty pracy dla przedszkolaka
 
Na koniec kilka kart pracy, obejmujących labirynt,elementy kodowania, dzielenie wyrazów na sylaby i łączenie elementów w pary. Największą frajdę mieliśmy jednak z projektowania własnych znaczków pocztowych,które można wykonać chociażby metodą stemplowania (użyliśmy do tego jesiennych liści oraz pieczątek z ziemniaków). 


Tak jak obiecywałam - wszystkie materiały w formacie PDF możecie pobrać TUTAJ .

Będziemy wdzięczni za informację zwrotną w komentarzach, czy się Wam spodobały i jakie jeszcze pliki oraz tematy chcielibyście znaleźć w najbliższym czasie na naszej stronie :) 


10 komentarzy:

 1. Więcej tak wspaniałych pomocy dydaktycznych poproszę! :) pracuję w przedszkolu, obchodzimy różne święta nietypowe, dlatego z przyjemnością wykorzystam Wasz pakiet. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne propozycje pomocy dydaktycznej. z chęcią przekażę je naszym przedszkolakom

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne pomoce! Pamiętam, że w przedszkolu z okazji Dnia Poczty, córka zawsze chodziła na wycieczkę do najbliższej placówki pocztowej:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Poczta jest potrzebna. Dużo dzięki niej mamy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne materiały, skorzystam z kart.

  OdpowiedzUsuń
 6. szkoda, ze przegapiłam ten dzień, ale może dzisiaj się pobawimy w listonoszy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale super te pomoce, na bank je wypróbujemy

  OdpowiedzUsuń
 8. Super pomoce, na pewno przydadzą się do zabawy z dzieckiem :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy te pomoce są darmowe?

  OdpowiedzUsuń
 10. Super zdobione pomoce. Bardzo dziękuję

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)