wtorek, 6 kwietnia 2021

SMOKI wszystkich kultur i kontynentów zebrane w jednej niesamowitej książce!

"Jedne są szlachetne i pomocne, a inne – złowrogie i niebezpieczne. Kryją się w głębinach mórz i oceanów, zamieszkują mroczne jaskinie i niedostępne szczyty gór. Niektóre potrafią latać, inne pływać, jeszcze inne pełzają jak węże. Ale wszystkie posiadają nadprzyrodzone moce (...)" Właśnie taki intrygujący i zachęcający opis znajdujemy na okładce książki "Smoki" od Wydawnictwa Dragon dla Dzieci - a w jej wnętrzu robi się jeszcze ciekawiej, jeszcze bardziej fascynująco i tajemniczo!

Książka została podzielona na cztery różne działy, dotyczące smoków azjatyckich, europejskich, pozostałych smoków z innych części świata oraz najbardziej znanych smoczych odkryć. Autorka zadbała nie tylko o liczne odniesienia do najróżniejszych religii, mitologii oraz kultur - ale również o umiejscowienie poszczególnych smoków na mapach i ich wyczerpującą charakterystykę. Każdy z nich został zaprezentowany z perspektywy swojego wyglądu, występowania, najbardziej specyficznych cech i posiadanych magicznych mocy.

Poza wszystkimi powyższymi informacjami poznamy też liczne smocze legendy i podania oparte na wierzeniach dawnych cywilizacji. Dowiemy się, na czym polega symbolika dziewięciu smoczych synów,w jakim celu wykonuje się azjatycki taniec smoka, a także w jaki sposób rzucane są smocze klątwy i co zrobić, by uwolnić się spod ich wpływu. Zerkniemy również na smocze jaja, które w zależności od gatunku smoka różnią się od siebie kształtem, kolorem, miejscem składania oraz komponentami, z których są zbudowane. Poza zupełnie fantastycznymi i odrealnionymi aspektami na kartach książki spotkamy także prawdziwe stworzenia i rośliny, które do pewnego stopnia przypominają smoki i mają z nimi sporo cech wspólnych.

Kolejną niespodzianką dla małych Czytelników jest krótka obrazkowa instrukcja, jak krok po kroku narysować smoka lub też zaprojektować go, korzystając z gotowych elementów budowy ciała, kształtów głowy, ogonów, skrzydeł, piór oraz łusek. Trzeba też dodać, że tekstowi towarzyszą niezwykle barwne i sugestywne ilustracje oraz piękna oprawa ze złoconymi literami - a wszystko to razem wzięte sprawia, że książka autorstwa Tamary Macfarlane staje się prawdziwą gratką i niesamowicie smakowitym czytelniczym kąskiem dla wszystkich miłośników fantastyki, magii oraz pradawnych wierzeń!

 
"Smoki"
Wydawnictwo Dragon Dzieci
tekst: Tamara Macfarlane
ilustracje: Alessandra Fusi
stron: 80 / wiek:  7+

25 komentarzy:

 1. cudowne ilustracje, sama zaczytałabym się w tej książce <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękna oprawa graficzna, fantastycznie natychmiast odwołuje się do wyobraźni czytelnika, w końcu smoczy świat jest bardzo bogaty. :)

   Usuń
 2. Przepiękne ilustracje. Mój synek byłby zachwycony.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowita książka, a ilustracje wywołuje efekt wow! Jestem oczarowana i sama chętnie sięgnęłabym po tę publikację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Natychmiast podchwyciłam pomysł na mega atrakcyjny prezent książkowy, mam wrażenie, że spodoba się każdemu młodemu czytelnikowi, a i starszy chętnie rzuci okiem. :)

   Usuń
 4. Czyżby zaginiony podręcznik "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A to ciekawe i nawet fajne, że można krok po kroku narysować smoka :) czy też go zaprojektować.

  OdpowiedzUsuń
 6. śliczne ilustracje, przyznam że nie interesowałam się smokami w różnych kulturach, pewnie i ja czegoś bym sie dowiedziała z tej lekturki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z miła chęcią wskoczyłabym w taki smoczy świat, ileż fantastycznych odniesień do nich. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się znakomicie i zainteresuje chyba nie tylko miłośników smoków:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla fanów smoków ta książka będzie spełnieniem marzeń, ilustracje dodatkowo robią swoje i przyciągną nowych wielbicieli:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Już od dzieciństwa jestem wielką miłośniczką smoków, więc sama chętnie się z nią zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jaka piękna książka dla dzieci. Co ja pisze. Wiem komu z mojego otoczenia ta książka by się spodobała. Pomimo wieku.

  OdpowiedzUsuń
 12. To jest książka dla mnie - uwielbiam smoki! Bardzo żałuję, że nie są istotami prawdziwymi...;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Książeczka jest bardzo kolorowa. Ilustracje na pewno będą przyciągały uwagę dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dzieci lubią opowieści o takich stworach, więc fajna gratka.

  OdpowiedzUsuń
 15. Pięknie wydana książka. Smoki z pewnością zawitają w moim domu. Jak na razie królują dinozaury.

  OdpowiedzUsuń
 16. Muszę przyznać, że to pięknie wydana książka. Myślę, że każdemu wielbicielowi smoków by się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ilustracje super to fakt. Przyznam się, że nigdy smoków nie lubiłam. Zawsze mówiłam, że bajki o smokach są dla chłopców. Jako dziecko oczywiście teraz myślę w sumie podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 18. W jednym miejscu tyle smoków? to musi być ciekawa przygoda czytelnicza!

  OdpowiedzUsuń
 19. świetny pomysł na taką książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Każdy może zaprojektować własnego smoka. Mieszkając w Azji widziałam ich mnóstwo. Najbardziej podobały mi się takie kolorowe, niegroźnie wyglądające.

  OdpowiedzUsuń
 21. Wow, nic nie wiem o smokach ale te wszystkie wyglądają przepięknie :-)

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)