poniedziałek, 26 lutego 2018

Blogerzy we Wro 2018 - spotkanie blogujących par w stolicy Dolnego Śląska.


Kto i kiedy ? 

W drugi weekend lutego mieliśmy okazję razem z Bąblowym Tatą wziąć udział w spotkaniu Blogerzy we Wro 2018. Sprawczynią całego zamieszania była autorka bloga mama-sama.pl Wpadła ona na świetny pomysł, by tym razem warsztaty zgromadziły nie tylko blogujące Panie - ale również ich Partnerów, którzy przecież bardzo często są równie mocno zaangażowani w tworzenie treści czy zdjęć na stronę. Moim zdaniem to bardzo fajna idea - i choć ostatecznie nie wszystkim przedstawicielom płci męskiej udało się dotrzeć do Wrocławia, to jednak mieli swoją godną reprezentację i mam nadzieję, że następnym razem pojawią się w bardziej licznym gronie ;) 

Blogerzy we Wro 2018 - spotkanie blogerek we Wrocławiu

Gdzie ?

Spotkanie odbyło się w Krzyki Śmiechy Cafe - Centrum Kreatywnego Rozwoju na ulicy Krzyckiej 64 A. Już od pierwszego spojrzenia dało się odczuć, że kładzie się tam bardzo duży nacisk na przyjazną, rodzinną atmosferę - i zdrowe, lekkie posiłki. W naszym dwudniowym menu nie zabrakło sycących zup, pysznych makaronów i tart z warzywami - oraz naleśników podawanych w wersji wytrawnej lub na słodko, zależnie od upodobań. Dodatkowo każdy z uczestników mógł spróbować pysznego ciasta marchewkowego i tradycyjnego lub czekoladowego sernika - a kulinarnym uwieńczeniem spotkania był smaczny tort.

Blogerzy we Wro 2018 - spotkanie blogerek we Wrocławiu

Blogerzy we Wro 2018 - spotkanie blogerek we Wrocławiu

Blogerzy we Wro 2018 - spotkanie blogerek we Wrocławiu

Blogerzy we Wro 2018 - spotkanie blogerek we Wrocławiu

Ci, którzy pojawili się na spotkaniu z dziećmi - również nie musieli obawiać się o ich nudę i konieczność zapewniania im zajęć we własnym zakresie. Kawiarnia dysponuje bowiem sporym kącikiem zabaw - wyposażonym w książeczki, puzzle i wszystko inne, co maluszkom do szczęścia potrzebne ;) Dla zainteresowanych  dodam, że często odbywają się tutaj różne ciekawe zajęcia (jak chociażby warsztaty robotyki dla najmłodszych) - oraz konsultacje ze specjalistami (np. z dziecięcym logopedą).  

Blogerzy we Wro 2018 - spotkanie blogerek we Wrocławiu

Blogerzy we Wro 2018 - spotkanie blogerek we Wrocławiu

Prelegenci

Wracając do spotkania, zostało ono rozłożone w czasie na sobotę i niedzielę. To było ze strony organizatorów bardzo dobre i przemyślane posunięcie - ponieważ takiej ilości prelekcji z całą pewnością nie udałoby się przeprowadzić w ciągu jednego dnia. Mieliśmy dzięki temu znacznie więcej czasu na blogerską integrację i luźne rozmowy - a osoby, które przyjechały do Wrocławia z bardziej odległych zakątków Polski mogły choć trochę lepiej poznać miasto i jego atmosferę :) 

Jako pierwsze wystąpiły przed nami sympatyczne panie z Programu Partnerskiego Ceneo. Przyznam szczerze, że wcześniej miałam na jego temat raczej blade pojęcie - i dopiero dzięki temu wydarzeniu spojrzałam na niego z nieco innej perspektywy. Okazało się, że program oferuje blogerom wiele różnych ciekawych opcji i możliwości, które wcale nie ograniczają się wyłącznie do afiliacji. Prelegentki przeprowadziły nas też krok po kroku przez proces tworzenia własnych reklamowych kreacji - opowiedziały o technicznych kwestiach związanych z zarządzaniem kontem i jego poszczególnymi  zakładkami.

Blogerzy we Wro 2018 - spotkanie blogerek we Wrocławiu

fot. mama-sama.pl

Kolejnym punktem był wykład Klaudii Fotyniuk - znanej wszystkim jako założycielka BlogoMarki. Klaudia opowiedziała nam o tym, czym jest marka osobista - oraz jak powinno wyglądać jej budowanie zarówno w życiu, jak i w blogosferze. Nauczyliśmy się od niej również podstaw autoprezentacji, określania mocnych i słabych stron naszego bloga - oraz poszukiwania wyróżników, które w jakiś sposób czynią nas oryginalnymi, wartymi uwagi i zapamiętania jako internetowych twórców.

Ostatnią sobotnią prelekcję poprowadziła dla nas Marta Wiśniewska - czyli niesamowicie utalentowana Lady Amarena Photography .Opowiedziała nam o najważniejszych kwestiach, jakie należy brać pod uwagę podczas robienia zdjęć - a więc o kilku podstawowych ustawieniach i parametrach aparatu, doborze odpowiedniego światła czy zastosowaniu fotograficznej blendy. Potem mieliśmy okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, fotografując nasze otoczenie i tworząc kompozycje ze znajdujących się tam przedmiotów. Na przyszłość dobrze byłoby, gdyby takie praktyczne warsztaty miały miejsce w nieco wcześniejszych godzinach - ponieważ pod koniec spotkania trochę doskwierało już nam zmęczenie, przez co odrobinę straciliśmy na efektywności ;)

Blogerzy we Wro 2018 - spotkanie blogerek we Wrocławiu
fot. Bartosz Sobczak

Niedziela zaczęła się dla nas prelekcją reprezentantek Blogostrefy. Redaktorki "jedynego takiego czasopisma dla blogerów" opowiedziały nam o realizacji długofalowych projektów. Z całą pewnością nie jest to rzeczą prostą i mało wymagającą, pociąga za sobą najróżniejsze trudności oraz ogromny wkład pracy - ale za to daje im wielką satysfakcję i owocuje coraz szerszymi rzeszami wiernych czytelników :)

Przy okazji zupełnie nieskromnie pochwalę się, że i mój artykuł ukazał się swego czasu w "Blogostrefie" - ale dopiero w trakcie spotkania miałam okazję zobaczyć go po raz pierwszy w drukowanej, papierowej formie. Uczestnicy spotkania mogli też wziąć udział w kreatywnym konkursie - i wygrać pakiet wszystkich numerów czasopisma, jakie się do tej pory ukazały.

Blogerzy we Wro 2018 - spotkanie blogerek we Wrocławiu
fot. Bartosz Sobczak

Blogerzy we Wro 2018 - spotkanie blogerek we Wrocławiu
fot. Bartosz Sobczak

Kolejnym gościem spotkania był pan Piotr z Kancelarii Prawnych Vertex Securing, który przygotował dla nas bardzo interesującą prezentację na temat bezpieczeństwa dzieci w Sieci oraz wszelkich aspektów prawnych, moralnych i wychowawczych,  związanych z publikacją wizerunku w social mediach i na stronach internetowych. Jak wiadomo, jest to temat rzeka - a więc każdy z obecnych miał w tej kwestii swoje mocno ugruntowane zdanie. I bardzo dobrze, ponieważ wywiązała się z tego naprawdę ciekawa dyskusja - którą momentami trzeba było wręcz studzić, ponieważ jak wiadomo zagadnienie to budzi nadal sporo kontrowersji.

Swoją obecnością zaszczyciła nas również przedstawicielka marki  Prouve, produkującej ekologiczne środki czystości oraz przepiękne zapachy perfum na bazie olejków zapachowych z francuskiego Grasse. Pani Magdalena zapoznała nas z filozofią, jaka przyświeca marce - oraz z jej szerokim i zróżnicowanym asortymentem. Każda z uczestniczek otrzymała w prezencie jeden elegancki flakonik perfum - jednak nuty zapachowe urzekły mnie tak bardzo, że tuż po powrocie do domu zamówiłam sobie kilka kolejnych opakowań ;)

Blogerzy we Wro 2018 - spotkanie blogerek we Wrocławiu
fot. Bartosz Sobczak 

Zwieńczeniem spotkania był nie tylko pyszny tort - ale również wystąpienie organizatorki , mama-sama.pl. Po raz kolejny przetoczyła się dość burzliwa dyskusja na temat autentyczności blogerów i granic prywatności w Sieci. Każdy miał szansę wypowiedzieć się, w jakim stopniu dopuszczalne jest dla niego uchylanie rąbka tajemnicy i odkrywanie przed czytelnikami poszczególnych kart ze swojego życia. Ostatecznie chyba wszyscy doszliśmy do wniosku, że najważniejszy jest tu umiar, rozwaga i zdrowy rozsądek :)

Blogerzy we Wro 2018 - spotkanie blogerek we Wrocławiu
fot. mama-sama.pl

Podsumowując, Blogerzy we Wro 2018 było spotkaniem bardzo dobrze zorganizowanym i przebiegającym w niesamowicie miłej atmosferze. Mieliśmy czas i na zwyczajne ploteczki - i na przyswojenie sporej dawki merytorycznej wiedzy. Oczywiście zostało również wsparte i uświetnione przez najróżniejszych sponsorów. Poniżej ich pełna lista - natomiast bliżej przedstawię każdego z nich w którymś z kolejnych wpisów :)

Lista sponsorów :


38 komentarzy:

 1. Ile ciekawych wykładów mieliście :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem szczerze zainteresowana tym wydarzeniem. Niesamowicie ciekawe rzeczy zostały tam poruszone! Może i ja kiedyś będę miała przyjemność uczestniczyć w czymś takim :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To musiało być niesamowite doświadczenie, nie miałam okazji uczestniczyć w żadnym tego typu spotakniu, ale wierzę, że to nie lada przeżycia :)
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawie dobrane prelekcje. Sama bym chętnie posluchałaś o tych prawnych aspektach ochrony wizerunku dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. To musiało byc niesamowicie pozytywne doświadczenie, wymiana poglądów, warsztat i inne spopjrzenie na świat. Mieszkam za granicą ale z zainteresowaniem przeczytałam o czasopiśmie Blogosfera, w przypadku gdy blogów jest już od groma, często można się zwyczajnie pogubić w tym tłumie a to może jest szansa na pokazanie siebie ale i odnalezienie czegoś wyjątkowego w tym gąszczu. No i Wrocław do tego !

  OdpowiedzUsuń
 6. To ja byłam na spotkaniu blogerów parentingowych w Łodzi w tą sobotę :). Fajne są takie imprezy :).

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię Krzyki Śmiechy 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajnie są takie spotkania dają mega kopa. Żałuję że nie mogłam być.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ekstra! Dawno już nie byłam na takim blogerskim spotkaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe są takie spotkania! Sama chciałabym wybrać się kiedyś na spotkania blogerek, jednak mój blog jest chyba za malutki aby się zakwalifikować do takiego spotkania
  To musi być fantastyczna sprawa.Ciekawi ludzie, tematy...

  OdpowiedzUsuń
 11. Super, że Ci się podobało! Jak to mówią - dla każdego coś miłego.
  Rozumiem, że widzimy się na See Bloggers?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie niekoniecznie ;) Akurat w tym terminie mamy inne plany - a poza tym chyba jednak wolę kameralne spotkania, niż duże konferencje.

   Usuń
 12. o! :) szkoda, że nie wiedzieliśmy, bo chętnie byśmy wpadli :) W końcu to nasze miasto! KLaudia J

  OdpowiedzUsuń
 13. No niestety, tym razem musiałąm odpuścić, ale myślę, że jeszcze nadrobimy jakieś wspólne spotkanie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Fajne musi być takie spotkanie i jeszcze można się dowiedzieć tyłu nowych rzeczy :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Super, szkoda, ze nie wiedziałam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Mam nadzieję ze wrrszcie uda się spotkać na takich targach :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Mam nadzieję, że najbliższe spotkanie uda nam się zgrać i się ponownie zobaczymy, no tutaj nie udało się nam dotrzec

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie wiem jak to się stało, że jeszcze nie byłam na żadnym takim wydarzeniu :) Muszę się kiedyś wybrać

  OdpowiedzUsuń
 19. Oj jaka szkoda, że infekcja nie pozwoliła nam dotrzeć na spotkanie :(

  OdpowiedzUsuń
 20. Fajny pomysł na to przybycie z partnerami, coś innego, świeżego i miłego :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Fantastycznie było się znowu spotkać :) szkoda, że nie było z Wami Małego, Zetka by się ucieszyła :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Kolejne niesamowite spotkanie za Tobą, a raczej za Wami :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Świetna. Miejscówka i z pewnością sympatyczne spotkanie

  OdpowiedzUsuń
 24. Żałuję, że terminami nie mogłam się zgrać i zrezygnowałam z przyjazdu do Was.

  OdpowiedzUsuń
 25. Świetne spotkanie. Żałuję, że ostatecznie nie udało mi się w nim uczestniczyć.

  OdpowiedzUsuń
 26. To musiało być fajne spotkanie :) I znajome twarze widzę..Zazdroszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. Bardzo się cieszę, że mogłyśmy się spotkać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 28. ależ cudowne miejsce. Piękne, estetyczne a do tego takie przytulne. Szkoda, że to tak daleko

  OdpowiedzUsuń
 29. Widać ze spotkanie było udane

  OdpowiedzUsuń
 30. I cóż mam powiedzieć. Widać że świetne spotkanie

  OdpowiedzUsuń
 31. Ah! I znowu żałuję, że jestem z blogowego zadupia i wszędzie mam daleko ;) Świetnie to wygląda, musieliście naprawdę miło spędzić czas :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Karola, a na blog Poznań Conference się wybierasz może? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie - w tym roku odpuszczam sobie duże konferencje. Poprzednia edycja jakoś nieszczególnie przypadła mi do gustu - więc pasuję ;) Może kiedyś nawet napiszę post na ten temat ;)

   Usuń
 33. jak ja bym chciała żeby takie spotkania odbywały się w Warszawie... A Karo

  OdpowiedzUsuń
 34. Casino in Las Vegas: Guide & Info on the Best Casinos in
  Find a Casino in Las Vegas poormansguidetocasinogambling and play septcasino games like blackjack, roulette, craps and more! herzamanindir We've got nba매니아 the complete https://febcasino.com/review/merit-casino/ gaming experience, exclusive restaurants,

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)