środa, 7 lutego 2018

Wyciskarka wolnoobrotowa do soków - jaką wybrać i czy faktycznie jest lepsza od sokowirówki ?


Zaczęło się od świadomego kupowania i studiowania etykiet.  

Dawniej była to kwestia, do której nie przywiązywałam wielkiej wagi. Wchodziłam do sklepu, w ekspresowym tempie wybierałam z półki potrzebne produkty - i nie zastanawiałam się zbyt wnikliwie, czy mają w swoim składzie szkodliwe substancje. Odkąd robię zakupy już nie tylko dla siebie, ale dla całej naszej rodziny - poświęcam temu zdecydowanie więcej czasu i w zasadzie pierwszą czynnością jest zerknięcie na etykietę, sprawdzenie na niej składu oraz tabeli wartości odżywczych. W obecnych czasach jesteśmy tak bombardowani chemią z każdej możliwej strony - że naprawdę warto robić przed nią rozsądne uniki, zamiast dorzucać kolejne chemiczne pociski do swojego zakupowego koszyka.   

wyciskarka do soków, wyciskarka wolnoobrotowa, wyciska rka czy sokowirówka, Hurom One Stop (H AI), wyciskarka pozioma czy pionowa, Hurom, Hurom Alpha Hurom Alpha Plus, slow juice,

Potem było postanowienie dotyczące 5 porcji warzyw i owoców dziennie.  

Przemycenie tylu porcji w posiłkach Bąbla stanowiło dla mnie ogromne wyzwanie. Nasz synek to niestety typ niejadka, który do nowych smaków przekonuje się bardzo długo i mozolnie - lub wcale.  Niektórych owoców i warzyw zupełnie nie toleruje, po inne sięga tylko okazjonalnie pomimo wszelkich naszych wysiłków. Jednak odkąd zaczęliśmy zastępować całe warzywa i owoce szklanką soku albo gęstego koktajlu - znaleźliśmy się już o krok od wspomnianych 5 porcji. 

Zauważyłam,  że w takiej płynnej lub półpłynnej postaci są one dla Bąbla zdecydowanie smaczniejsze, łatwiejsze do przełknięcia i przyswojenia. Znacznie mniej opornie przychodzi mu wypić szklankę soku - niż zjeść jabłko czy marchewkę w całości. Zdaje się, że na jego dziecięcą świadomość niezwykle skutecznie działa fakt, że ma do czynienia po prostu z napojem - a nie z owocowym czy warzywnym posiłkiem.

Jaki sok będzie najlepszy dla dziecka ?    

Jest to pytanie związane bardzo ściśle z punktem dotyczącym czytania etykiet. Niestety spora część soków, które znaleźć można na sklepowych półkach ma naprawdę niewiele wspólnego z deklarowanymi przez producentów witaminami i wartościami odżywczymi.  (Nie wspominając już o nektarach i napojach , które tylko się pod soki "podszywają" - i poza sporymi ilościami cukru mają w swoich składach dodatkowo sztuczne barwniki oraz konserwanty). Najlepszym rozwiązaniem wydaje się więc samodzielne tłoczenie soków w domowych warunkach. 

wyciskarka do soków, wyciskarka wolnoobrotowa, wyciska rka czy sokowirówka, Hurom One Stop (H AI), wyciskarka pozioma czy pionowa, Hurom, Hurom Alpha Hurom Alpha Plus, slow juice,
  
Czy wyciskarka do soków jest faktycznie lepsza od sokowirówki ? 

Wszystko wskazuje na to, że tak. Sok z sokowirówki uzyskujemy wprawdzie stosunkowo szybko, dzięki intensywnie obracającym się ostrzom - ale jednocześnie jest on bardziej napowietrzony i szybciej się utlenia (o czym świadczy chociażby pojawiająca się na jego powierzchni charakterystyczna pianka). Jest również rzadszy, mniej mętny i niezbyt zawiesisty - a co za tym idzie, uboższy w składniki odżywcze (z których spora część nie zostaje ostatecznie pozyskana i trafia do kosza jako odpad).

W przypadku wolnoobrotowej wyciskarki  cały proces miażdżenia produktów następuje natomiast powoli i mniej gwałtownie. W efekcie do szklanki trafia więcej enzymów i innych substancji korzystnych dla naszego organizmu - a różnica okazuje się wyczuwalna nie tylko w konsystencji i strukturze soku, lecz również w jego bardziej wyrazistym smaku.

Wszystko to sprawia, że sok z sokowirówki najlepiej nadaje się do spożycia natychmiast po wyciśnięciu - a ten z wyciskarki (przechowywany w odpowiednich warunkach) zachowuje swoją świeżość nawet do dwóch dni. Dla mnie jest to akurat bardzo istotne - ponieważ Bąbel nie zawsze ma ochotę napić się soku akurat wtedy, kiedy go wspólnie przygotujemy. 

Oprócz tego - wyciskarka świetnie radzi sobie ze zdecydowanie większą liczbą zróżnicowanych produktów. W przeciwieństwie do sokowirówki, sprawdza się dobrze także w przypadku warzyw liściastych,  natki, trawy pszenicznej oraz ziół - a przy jej pomocy można uzyskać również mleka roślinne (które zachowują przydatność do spożycia nawet do 3 dni).

Myślę zresztą, że różnica jest widoczna gołym okiem :

wyciskarka do soków, wyciskarka wolnoobrotowa, wyciska rka czy sokowirówka, Hurom One Stop (H AI), wyciskarka pozioma czy pionowa, Hurom, Hurom Alpha Hurom Alpha Plus, slow juice,
  
Na co zwracać uwagę przy wyborze wyciskarki do soków ? 

1. Materiały, z których wykonana jest wyciskarka ( jej wewnętrzne elementy oraz cała obudowa). Najlepiej, żeby  nie  był to  tani  , lekki  i kruchy  plastik - ponieważ ten  gorszy  jakościowo  często  zawiera  szkodliwe bisfenole,  mogące  przedostawać się do  soku. Wyciskarki  wysokiej  klasy wykonane  są natomiast z materiałów takich jak  Tritan  BPA  Free albo GE  Ultem  - nietoksycznych  i przyjaznych dla  człowieka  oraz  środowiska.

2.  Czy jest to wyciskarka pozioma - czy pionowa ? Jest  to  podstawowy  podział wyciskarek - a wyznacznik stanowi wzajemne  położenie  wałka ślimakowego  oraz  otworu  wsadowego  wyciskarki. W przypadku  wyciskarek  poziomych  konieczne  jest drobniejsze  krojenie  produktów i stosowanie dopychacza - ale  z kolei  lepiej  radzą sobie  one z warzywami  liściastymi i jeszcze  do  niedawna oferowały  użytkownikom  więcej  zaawansowanych opcji (jak  chociażby  mielenie, przygotowywanie  lodów i przecierów). Odkąd  jednak  firma  Hurom  wprowadziła  na  rynek  pierwsze na  świecie  wyciskarki pionowe - bez  konieczności  dopychania i z licznymi dodatkowymi funkcjami - zdają  się one  górować nad  modelami  poziomymi pod  niemal  każdym  względem.

wyciskarka do soków, wyciskarka wolnoobrotowa, wyciska rka czy sokowirówka, Hurom One Stop (H AI), wyciskarka pozioma czy pionowa, Hurom, Hurom Alpha Hurom Alpha Plus, slow juice,

3. Gwarancja, serwis i wsparcie producenta. W wyciskarki  najlepiej  zaopatrywać się u  wiodących światowych  producentów z Korei  - wśród których prym  wiedzie  wspomniany  już wcześniej  Hurom, obecny  na rynku  od  1974  roku. Na autoryzowane modele najlepszych firm  otrzymamy  nawet  10  lat  gwarancji, kompleksowy  serwis  oraz  dodatkowe wsparcie  online  - a także  wszystkie  niezbędne  atesty  i certyfikaty.

4. Parametry  techniczne (moc, rodzaj  silnika, ilość obrotów  na  minutę). W przypadku wyciskarek paradoksalnie  chodzi  o to, by  obroty były  jak  najmniejsze (wahające się od  40  do  120  na  minutę) - a silnik  mocny, lecz nieprzesadnie (ponieważ powinien  zatrzymać się samoczynnie w momencie ewentualnego  zablokowania  urządzenia). Niewątpliwą zaletą  wyciskarek  są silniki  indukcyjne (BLDC) - energooszczędne  i zdecydowanie  bardziej  sprawne, niż tradycyjne  silniki  szczotkowe.

5. Design, rozmiar i kształt wyciskarki - oraz ilość miejsca, jakie zajmuje w kuchni. Okazuje  się, że  wyciskarka  wcale  nie  musi  być ciężkim i topornym  kolosem, zajmującym  połowę kuchennego  blatu. Tutaj  również prym  wiodą wyciskarki  pionowe - mniejsze, kompaktowe, zdecydowanie  bardziej  nowoczesne i estetyczne.

wyciskarka do soków, wyciskarka wolnoobrotowa, wyciska rka czy sokowirówka, Hurom One Stop (H AI), wyciskarka pozioma czy pionowa, Hurom, Hurom Alpha Hurom Alpha Plus, slow juice,

6. Wydajność urządzenia  i klarowność soku. Najnowsze  modele  wyciskarek posiadają specjalne  manetki, umożliwiające  regulację stopnia wyciskania  i dodatkowe  odciskanie zbyt  mokrej  pulpy. Oferują też regulację gęstości  soku  - a więc możemy  przygotować  napój  o dowolnej, pożądanej  przez  nas  konsystencji.

7. Funkcjonalność użytkowania i łatwość czyszczenia.  Proces  przygotowywania  soku  powinien  być łatwy, stosunkowo  szybki  i przyjemny - bo  inaczej prędko się do  niego  zniechęcimy. Na  szczęście  w przypadku  wyciskarek jest  to naprawdę nieskomplikowane  i możliwe  do  osiągnięcia.   Spora  część dobrych urządzeń posiada też specjalne  wycieraczki i funkcję przepłukiwania - a więc wystarczy  jedynie  umieścić poszczególne elementy pod  bieżącą wodą w celu  ich  wyczyszczenia.

8. Dodatkowe  funkcje i zastosowane  innowacyjne technologie. W ramach  tego  punktu  nie  sposób  nie  powołać się  na najnowszą, najcichszą i najbardziej  innowacyjną wyciskarkę na  świecie  - a więc Hurom  One  Stop  (H-AI). Posiada  ona  największy  na  rynku  otwór  wsadowy  o średnicy  aż 12 centymetrów i zużywa  pięciokrotnie  mniej  energii  niż typowa, tradycyjna  sokowirówka. Projektanci  pomyśleli  nawet  o takim  sprytnym  drobiazgu, jak  dno pojemnika nachylone  pod  kątem 3 stopni  - żeby  sok  spływał powoli  i się na  nim  nie  osadzał. Misa  oraz  pojemnik  na  miąższ znajdują się tutaj w jednej  pionowej  linii  z urządzeniem - co  również bardzo  ułatwia opadanie miąższu i pozwala  zaoszczędzić sporo kuchennej przestrzeni.

wyciskarka do soków, wyciskarka wolnoobrotowa, wyciska rka czy sokowirówka, Hurom One Stop (H AI), wyciskarka pozioma czy pionowa, Hurom, Hurom Alpha Hurom Alpha Plus, slow juice,

Całe  urządzenie  wprawiamy  w ruch  przy  pomocy  zaledwie  jednego  przycisku, który  można  włączyć  nawet  w kuchennych  rękawicach. Ale  najlepsze  następuje  dopiero  potem  - ponieważ dzięki inteligentnej automatycznej komorze i pokrywie sok  wyciska  się zupełnie  SAMOISTNIE, a my  możemy  zająć się w tym czasie  czymś zupełnie  innym!  Możemy przygotować dla dziecka posiłek, posprzątać, wspólnie się pobawić albo poczytać książeczki - a potem wrócić do kuchni po gotowy, wyciśnięty sok - bo proces jego przygotowania w zasadzie nie wymaga naszego udziału.  

Model  Hurom  One  Stop  (H-AI) łączy  więc w sobie  wszystkie  zalety  swoich  poprzedników Alpha i Alpha Plus - a  jednocześnie  oferuje użytkownikom  zupełnie  nową jakość. Wykorzystuje praktycznie  całe  produkty  i pozostawia jako  odpad  tylko  to, co  faktycznie  pozbawione  wartości. Nasza  rola ogranicza  się niemal  wyłącznie do otwarcia  korka  z nierdzewnej  stali i...delektowania  się smakiem  świeżego  soku  ;)

wyciskarka do soków, wyciskarka wolnoobrotowa, wyciska rka czy sokowirówka, Hurom One Stop (H AI), wyciskarka pozioma czy pionowa, Hurom, Hurom Alpha Hurom Alpha Plus, slow juice,

9. Cena. Ten  punkt  umieszczam  jako  ostatni, choć dla  wielu  osób  jest  to  pewnie  jedno  z podstawowych  kryteriów. Zakup dobrej wyciskarki wolnoobrotowej nie  należy z pewnością do  małych  wydatków - jednak  jest  to inwestycja na  długie  lata, która szybko  się zwraca. Warto  więc  spojrzeć na  to  z szerszej  perspektywy i przeznaczyć  nieco  więcej  gotówki  na  naprawdę porządny, zaawansowany  model - który  posłuży  nam  przez  długi  czas  i nigdy  nie  zawiedzie.

Jeśli  chodzi  o mnie  - jestem już w 100  % przekonana do wyciskarek
oraz  idei  Slow  Juice, która  im  przyświeca.

A jak to jest u Was ? Kupujecie soki czy wyciskacie je sami?
Może macie jeszcze jakieś rady dla początkujących w tym temacie ? _____________________________________________________________

* konsultacja merytoryczna :  Hurom Polska

108 komentarzy:

 1. Bardzo przydatny post
  Ja odztnuerssp się do robienia sokos

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba będzie potrzebny tłumacz ;) Domyślam się, że słownik w telefonie zaszalał - i że przekonujesz się do robienia soków :)

   Usuń
 2. To ja się pisze na taki soczek z wyciskarki ja jestem na dorobku w taki sprzent i napewno sokowirówki po tym wpisie nie kupie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podstawowy plus, który mi się tu rzucił w oko to fakt, że nie trzeba stać przy niej i jej pilnować :) Do tego wygląda fajnie, wręcz elegancko!
  Niestety moja córka woli owoce w całości! Ja jednak chętnie bym wypróbowała opcji z sokami, może wtedy udałoby się w końcu trzymać zasady 5 porcji dziennie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No u nas własnie z tym "w całości" jest gorzej - więc soki i koktajle to opcja idealna :)

   Usuń
 4. Bardzo sporadycznie pijam soki i przyznam, że to było główne kryterium dot. tego że w rezultacie nie zainwestowałam w wyciskarkę. Zdecydowanie wolę zjeść warzywo czy owoc w całości, a do picia tylko wodę... tak mam od zawsze. Wyciskarka by się u mnie kurzyła. Podobnie, jak kiedyś sokowirówka, którą w końcu oddaliśmy sąsiadom ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczymy, jak będzie u nas po dłuższym czasie - ale mam nadzieję, że zapał nie osłabnie :)

   Usuń
 5. Kiedyś myśleliśmy o kupnie wyciskarki, ale ostatecznie padło na sokowirówkę. I tak używamy jej rzadziej, niż planowaliśmy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak też bywa. Ja mam w domu kilka takich sprzętów, których od momentu ślubu (7 lat temu) użyłam może ze trzy razy. Jednak liczę na to, że z wyciskarką będzie inaczej ;)

   Usuń
 6. Ja mam w tej chwili w domu tylko wyciskarke do cytrusów. Jednak moi rodzice mają wolnoobrotową zepter. Nie muszą owoce wchodzą ze wszystkim - pestki. Jabłka ze skórą. Kiwi.. Pomarańcze, czasem Tata dorzuci też imbiru. Jest to super sprawa! U nas na razie kryterium to finanse. I dlatego jeszcze nie kupiliśmy swojej. Natomiast jak jesteśmy u rodziców to piję takie soki, zabieramy też do domu po 2l na zapas :) ja w domu albo sobie z pomarańczy i mandarynek wyciskam albo kupuje 1 dniowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! dodatek imbiru brzmi bardzo fajnie :) U nas wyciskarkę najpierw kupił Bąblowy chrzestny - i jak u niego popróbowaliśmy to sami też się zapaliliśmy do tego pomysłu.

   Usuń
 7. Wyciskamy sami i bardzo lubimy łączyć różne smaki ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wyciskamy sami :) Mam ten sam problem z synem - nie zje w całości owoców i warzyw. Ale podane w postaci soku, wypija szybko i prosi o dokładkę. Dlatego kupiliśmy wyciskarkę i teraz codziennie na stole goszczą świeże soki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to identycznie, jak u nas. Sama zresztą w dzieciństwie też tak miałam że wolałam owoce i warzywa w jakiś sposób rozdrobnione , niż w całości.

   Usuń
 9. Właściwie tydzień temu kupiłam sokowirówkę . Bardzo dużo czytałam o wyciskarkach i sokowirówkach i w zasadzie nie ma żadnych badań że z wyciskarki sa bardziej bogate w witaminy soki. myślę że to kolejna moda, choć przyznam ze przed zapoznaniem sie z tematem bylam nakręcona na wyciskarki. Teraz robie rzadsze soki z sokowirówki, a jak chce do marchewki, buraka i jabłka dodać np. Banana to go blenderem wkręcam. Gdy chce coś gęstego i np z dodatkiem szpinaku to robię koktajle w blenderze. Jestem z tego bardzo zadowolona i umówmy sie czy to z wyciskarki czy sokowirówki albo blenderem to te soki są o niebo lepsze od sklepowych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też szukałam badań na ten temat, na razie na nic nie wpadłam. Może w wersji anglojęzycznej by się znalazło - muszę sprawdzić. Mnie przekonuje sam wygląd soku - aczkolwiek zgadzam się, że każda z tych opcji lepsza niż sklepowa chemia.

   Usuń
 10. Przyznam, że bardzo estetycznie wygląda. Już jakiś czas myślę nad kupnem takiego sprzętu, chyba czas się w końcu przemóc, tym bardziej, że idzie wiosna! Czy są inne kolory tych wyciskarek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są :) Czerwony, różowo-złoty, wpadający w niebieski (taki metaliczny) i platyna.

   Usuń
 11. Mamy w domu wyciskarkę, która uwielbiamy. Robi super soki, pulpa z owoców i warzyw jest jak wiór więc wyciska wszystko do ostatniej kropli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie o to chodzi - a z sokowirówki jednak u nas ta pulpa nie zawsze była wystarczająco odsączona.

   Usuń
 12. Mmam w domu wyciskarkę i chodzi niemal codziennie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zależy od fazy raz kupujemy innym razem tyle wyciskamy, że potrzebujemy naprawdę dobrego sprzętu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Szukam właśnie dobrego sprzętu

  OdpowiedzUsuń
 15. U nas niestety wyciskarka po pierwszym szale poszła w kąt, ale musimy się zmotywować, żeby była w użyciu. Ja najbardziej lubię soki z dodatkiem jarmużu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z jarmużem jeszcze nie próbowałam - ale dzięki za podpowiedż, może się skuszę :)

   Usuń
 16. Mam w domu sokowirówkę. Kiedyś ją używałam, a potem przestałam. Już wcześniej czytałam o tym, że wyciskarka jest znacznie lepsza od sokowirówki. Chętnie bym powyciskała sobie soczek, ale przyznam szczerze, że mi się nie chce potem tej sokowirówki, czy wyciskarki myć ;-) Ale soki są super. Pyszne i zdrowe. Mniam, mniam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas z sokowirówką faktycznie mycia i zabawy z tym było sporo. Natomiast blender czy wyciskarkę tylko przepłukuję, idzie to ekspresowo.

   Usuń
 17. My nasz sprzęt w końcu sprezentowaliśmy szwagrowi, bo stał nie używany bardzo długo (to znaczy: sprzęt, nie szwagier :p) :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Z nieba mi spadł ten wpis - jestem na etapie poszukiwań tego sprzętu :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Najgorsze w tym wszystkim jest mycie tego ustrojstwa, ja mam model samomyjący się, niestety nie robi tego dokładnie i i tak trzeba mu pomagać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak mus, to mus. U nas jakoś nie stanowi to wielkiego problemu - a ja zresztą jestem z tych, co lubią mycie naczyń. Może dlatego mnie to nie mierzi :)

   Usuń
 20. Hej - wyciskarkę mam od 4 lat. Rozważałam właśnie Hurom,bo dużo dobrego o niej słyszałam, ale bałam się, że wydam tyle pieniędzy i np. po 3 miesiącach przestanę używać (jak np. jest z parowarem). Zdecydowałam się na wyciskarkę za ok. 300 zł polskiej marki Eldom, z takim założeniem - nawet jak się zepsuje po 2 latach, będę już wiedzieć, czy wyciskam czy nie. Wyciskam. Nie jakoś obsesyjnie, ale regularnie. Nadal Eldomem ;) Poleciłam trzem koleżankom - wszystkie zadowolone, wyciskają od 3 lat. Pewnie nie jest idealna, pewnie te droższe uzyskują ciut soku więcej, ale na domowego "kubusia" z marchwi, jabłek i pomarańczy dla dzieci - wystarczająca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tej marki nie znałam - ale skoro mówisz że sobie radzi to wierzę :) Fajnie, że jeszcze koleżanki zaraziłaś pasją wyciskania :)

   Usuń
 21. Ja właśnie czekam na wyciskarkę od teściowej ;) Już nie mogę się jej doczekać! ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja mam w domu sokowirówkę, ale utrzymanie jej w czystości jest tak ciężkim zadaniem, że od prawie 3 lat stoi w kartonie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :( Przywoż do mnie - jak Już wcześniej pisałam, mam spaczenie i bardzo lubię myć naczynia ;)

   Usuń
 23. Chciałabym mieć, ale ceny mnie odstraszają 😞

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzy komentarze wyżej Juti wspomina o tańszym modelu który się jej sprawdza. Może warto spróbować :)

   Usuń
 24. Co prawda mam wyciskarke wolnoobrotowa z innej firmy, ale jestem bardzo zadowolona. Co drugi dzien wyciskamy soki, sa smaczne, pachnace i z tego, co lubimy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O właśnie ! ja też lubię nie tylko smak - ale jeszcze i ten zapach :)

   Usuń
 25. Konkretnie i rzeczowo. Wyciskarka jest na mojej liście marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 26. Kupiłam sokowirówkę i jestem z niej bardzo zadowolona. Ma 2 tryby wyciskania soków, klarowny i z miąższem.

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja używam jedynie wyciskarki i uwielbiam soczek z ananasa i pomarańczy. Połączenie idealne! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się - pomarańcza fajnie przełamuje słodycz ananaska i nie jest wtedy zbyt mdły :)

   Usuń
 28. My mamy klasyczną sokowirówkę, ale całkiem niedawno zastanawiałam się właśnie nad wyciskarką... ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Widzę, że nie mam wyboru i będę musiał się przestawić choć w domu nadal mam blisko 40-letnia sprawną sokowirówkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 30. Dzięki Tobie dowiedziałam się, jaka jest różnica między sokowirówką a wyciskarką. Nigdy jakoś nie zgłębiałam tego tematu. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zaczęłam zgłębiać w momencie, kiedy zaczęliśmy poważnie rozważać zakup . Wcześniej też byłam niezorientowana i zielona w temacie.

   Usuń
 31. Zgadzam się w 100 procentach, ilość cukru dodawanego do "sklepowych soków" mrozi krew w żyłach, najlepszą formą jest przygotowanie owego soku samodzielnie w domu - owszem wymaga czasu ale za to smak i poczucie, że nie pijemy chemii jest rewelacyjne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie czasu wymaga nie aż tak wiele - i przy niektórych typach wyciskarek nasza obecność w kuchni i udział nawet nie są wymagane ;) Spore udogodnienie.

   Usuń
 32. Do dzisiaj nawet nie wiedziałam, że istnieją takie urządzenia. Chętnie przetestowałabym taką maszynę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj się dowiedzieć - być może jest gdzieś w Twoim pobliżu opcja wypożyczenia i przetestowania przed zakupem.

   Usuń
 33. No się dowiedziałem, że istnieje coś, czego od dawna szukałem! :) Kocham blogosferę! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też :) Czasami jakiś post dosłownie z nieba mi spada, kiedy szukam odpowiedzi na dane pytanie albo inspiracji do zmian :)

   Usuń
 34. Jest bardzo dobra , musze sobie taką kupić, ale to jeszcze nie dziś niestety..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jest to dość duży wydatek, też się wahałam - ale ostatecznie uznałam, że warto i że najwyżej zaoszczędzimy na innych , mniej istotnych rzeczach.

   Usuń
 35. Wkrótce chciałabym kupić podobny sprzęt, a ten, który tu pokazujesz to świetny model!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomijając wszystkie inne kwestie - bardzo podoba mi się wizualnie :) No i jest dostępny w kilku różnych kolorach - więc miałam spory dylemat, jaki ostatecznie wybrać.

   Usuń
 36. Wszyscy o niej ostatnio piszą. Chętnie sama bym przetestowała, bo szukam takiego sprzętu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, to dość popularny temat ostatnimi czasy. Pewnie dlatego, że rośnie świadomość w kwestiach zdrowotnych - i pewnie też swego rodzaju "moda" na bycie fit.

   Usuń
 37. Wyciskarka lepiej wyciska sok z warzyw i owoców, masa jest abrdziej sucha, sokowirówka , przynajmniej moja tego nie potrafi zrobić tak dokładnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasza też nie potrafiła. Radziła sobie wprawdzie względnie - ale jednak nie do końca tego oczekiwałam.

   Usuń
 38. Dziękuję CI za ten post, właśnie stoję przed wyborem wyciskarki do soku, bo skowirówka nie zdała u nas egzaminu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasza stara sokowirówka miała chyba więcej lat ode mnie - więc bardzo się cieszę, że wreszcie się z nią pożegnaliśmy ;)

   Usuń
 39. Szanowna autorko! Należałoby zaznaczyć, że jest to tekst sponsorowany. O ile się nie mylę, wspomniany producent nie jest jedynym, który wytwarza wyciskarki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że jest kilku innych producentów - ale ja akurat miałam okazję poznać działanie wyciskarki Hurom i to z tym producentem konsultowałam wpis pod kątem merytorycznym. Nie mogę wypowiadać się na temat wyciskarek innych producentów, których nie przetestowałam - dlatego też nie wspominam o nich w tekście. Myślę, że osoby zainteresowane wyciskarkami bez problemu trafią również do innych firm, korzystając chociażby z wyszukiwarki.

   Usuń
 40. Wygląda obłędnie, chętnie bym się w taki zaopatrzyła :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak pierwszy raz zobaczyłam to moją reakcją było "ale kosmos!" ;)

   Usuń
 41. ja co prawda mam wytłaczarkę innej marki, bo Ronic'a, ale zgadzam się ze wszystkimi zaletami wymienionymi we wpisie. Widzę i czuję ogromną różnicę między sokiem z sokowirówki a tym moim z wytłaczarki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również już zdążyliśmy odczuć - i raczej do innych soków prędko nie wrócimy :)

   Usuń
 42. My z mężem kupiliśmy sobie tuż po ślubie wyciskarkę i kiedy okazało się, że jestem w ciąży to bombardował mnie sokami codziennie do tego stopnia,że mi obrzydły, ale powiem Ci,że narobiłaś mi smaka tymi sokami:) jutro chyba wyciągne wyciskarkę i zrobię sobie taki soczek. :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wiesz w nadmiarze wszystko się kiedyś znudzi ;) Ale może po takiej przerwie znowu złapiesz bakcyla i zasmakujesz w sokach :)

   Usuń
 43. Ja póki co do koktajli używam blendera, ale bardzo zachęcające w polecanej przez Ciebie wyciskarce jest to, że nie trzeba nad nią stać! ;)

  OdpowiedzUsuń
 44. Ja dostalam kilka lat temu z jakiejs okazji sokowirowke i do dzis stoi nierozpakowana. :D

  OdpowiedzUsuń
 45. fajny wpis, rozwiałaś mi kilka wątpliwości. Moje dzieci lubią soki, muszę zainwestować w zdrowe rzeczy dla nich.

  OdpowiedzUsuń
 46. Fantastyczny wpis! Właśnie się zastanawiałam nad kupnem wyciskarki lub sokowirówki:)! Do tej pory używałam blendera, ale jakoś tak wolę "wyższy poziom".

  OdpowiedzUsuń
 47. Nie miałam pojęcia, że jest aż taka różnica. Sokowirówki nie mam i nie zamierzam kupić:)

  OdpowiedzUsuń
 48. U mnie jak na razie wszystkie koktajle robię blenderem, ale z chęcią przyjrzę się tym wyciskarkom :D

  OdpowiedzUsuń
 49. Ja korzystam z wyciskarki ;) wcześniej z blendera kielichowego ;)

  OdpowiedzUsuń
 50. Mam wyciskarkę wolnoobrotową z Philipsa i nigdy bym nie zamieniła na nic innego <3

  OdpowiedzUsuń
 51. Ta marka, o której piszesz nie jest zbyt znana, ale ma bardzo dobrej jakości rzeczy, myślę, że niedługo trafi do mainstreamu :)

  OdpowiedzUsuń
 52. Wyciskarka do soków to dobra inwestycja w zdrowie :)

  OdpowiedzUsuń
 53. My zazwyczaj wszystko blendujemy, ale to z mojego lenistwa ;-) Nie chce mi się sięgać wyciskarki ;-)
  Mam w domu bardzo starą, niemiecką wyciskarkę, która działa już w naszej rodzinie z dobre 20 lat. Nie wiem szczerze mówiąc jak się nazywa, bo nazwa dawno temu się starła od mycia, ale jest niezawodna. Jedyną wadą jest jej rozmiar, bo jest dość duża.

  OdpowiedzUsuń
 54. O dziekuje, wlasnie takiego wpisu szukalam :D sama zastanawiam sie nad taka wyciskarka :D

  OdpowiedzUsuń
 55. Super! Bardzo podoba mi się ta wyciskarka zwłaszcza dlatego, że ma dość niewielkie wymiary, a w naszej klitce nie zmieściłoby się nic, co jest duże.

  OdpowiedzUsuń
 56. Bardzo ciekawy produkt. Od dłuższego czasu myślałam nad zakupem sokowirówki, ale wyciskarka podoba mi się teraz bardziej. Chyba pomyślę o wyciskarce. Porównanie soków mnie przekonało :)

  OdpowiedzUsuń
 57. Nie mam w domu wyciskarki, a jedynie sokowirówkę, któa jest jednym z elementów/funkcji mojego robota kuchennego. Chciałabym mieć wyciskarkę, ale mam też dylemat: gdzie te wszystkie urządzenia przechowywać? ;)

  OdpowiedzUsuń
 58. Bardzo przydatny wpis! Sama muszę się zaopatrzyć w wyciskarkę, bo uwielbiam świeżo wyciskane soki! :)
  Pozdrawiam,
  https://buszujwkuchni.com

  OdpowiedzUsuń
 59. Ta różnica między sokiem z tradycyjnej sokowirówki, a takim z wolnoobrotowej wyciskarki faktycznie jest widoczna, nawet o tym nie wiedziałam. W domu mam taką klasyczną, ale może kiedyś zastanowię się nad wyciskarką :)

  OdpowiedzUsuń
 60. Od dawna mi się marzyła taka wyciskarka, a tu proszę rodzeństwo mi podarowało w prezencie ślubnym miętową 4swiss. Wpadłam w sokomanię i codziennie wyciskam świeże soczki dla siebie i męża :) Samo zdrowie, no i te smaki... Mój ostatnio ulubiony to szpinak/jabłko/pietruszka

  OdpowiedzUsuń
 61. Używam markowej wyciskarki Hurom a konkretniej tego modelu https://terapiasokami.pl/wyciskarka-hurom-h100 i jestem bardzo zadowolona. Wyciskarka jest wydajna, cicha w czasie pracy i robi super soki. Mycie to dosłownie 2 minuty, bo nie ma w niej sit jak w innych wyciskarkach. Mam 10 lat gwarancji. Czego chcieć więcej. Jako, że jest to wolnoobrotowa wyciskarka, to należy wkładać produkty pomału w przeciwieństwie do sokowirówki. Najlepiej też produkty twarde z miękkimi na przemian.

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)