poniedziałek, 9 maja 2022

Akademia Mądrego Dziecka. "Mój świat" i "Moja pachnąca książeczka z kolorami" - serie, które coraz bardziej nas zaskakują!

"Akademia Mądrego Dziecka" to seria, która już na stałe zagościła na naszym blogu oraz na regałach z książkami Bąbla i jego młodszej kuzynki. Pomysłowość jej twórców nie ma granic - coraz bardziej nas zaskakuje, wprawia w zachwyt niesamowitymi ilustracjami i pięknym przesłaniem, a ostatnio nawet...pachnie pieczonym kurczakiem! Jesteście ciekawi, dlaczego? Zapraszamy do lektury recenzji, która wszystko Wam wyjaśni :)
 "Mój świat. Kocham cię, mamo!"

Cykl "Mój świat" w założeniu ma uczyć dzieci codziennych czynności, pokazywać im świat oraz uwrażliwiać na całe jego piękno. Oczywiście jest on przeznaczony dla najmłodszych czytelników, co można wywnioskować chociażby po ekstremalnie grubych kartkach i bezpiecznie zaokrąglonych rogach. Pierwsza książeczka opowiada o miłości mam oraz ich dzieci - a jej bohaterami są przedstawiciele różnych gatunków fauny. Małe zwierzęta czują się przy swoich mamach bezpieczne, kochane i dobrze zaopiekowane. Są szczęśliwe i wdzięczne za każdą spędzoną razem chwilę i tak naprawdę nie potrzebują niczego więcej oprócz bliskości, matczynego ciepła oraz wspólnej zabawy. 

Jak pewnie się domyślacie, poza cudnymi ilustracjami i wzruszającym rymowanym tekstem znajdziemy tutaj również otwierane klapki, przesuwane i obrotowe elementy - a nawet brokatową szorstką fakturę, gwarantującą dziecku ciekawe doznania sensoryczne.

 


 "Mój świat. Kolorowy nocnik"

Premiera kolejnego tomiku zapewne nie przez przypadek zbiegła się w czasie z okresem wiosenno-letnim, kiedy to najczęściej podejmuje się próby odpieluchowania dziecka i przyzwyczajenia go do skutecznego korzystania z nocnika. Cała książka (nomen-omen) skupia się właśnie na tej tematyce: pokazuje dziecku, czym jest nocnik, jak się go prawidłowo używa i o jakich zasadach higieny należy przy tym pamiętać. Sympatyczny Miś Tadzio prezentuje wszystkie czynności związane z załatwianiem potrzeb fizjologicznych - a na końcu przekonuje małych Czytelników, że kupkę robią absolutnie WSZYSCY (nawet duchy, kosmici, wróżki czy bajkowe potwory ;))

Książka na pewno okaże się niezwykle pomocna w "oswajaniu" dziecka z nocnikiem czy sedesem, przełamywaniu dziecięcego lęku i pokonywaniu emocjonalnych barier. Dzięki ruchomym elementom i otwieranym okienkom cała ta toaletowa edukacja jest okraszona dużą dawką luzu, humoru oraz świetnej zabawy, która w znacznym stopniu zniweluje wszelkie ewentualne stresy.

 

"Moja pachnąca książeczka z kolorami. Mój dzień"

A teraz wróćmy do wspomnianego wcześniej pieczonego kurczaka - ponieważ właśnie nim pachnie jedna ze stron uwielbianej przez dzieci, zapachowej serii. O poprzednich częściach pisałam Wam już kiedyś TUTAJ - ale odnoszę wrażenie, że aromaty wykorzystane w najnowszych tomikach są jeszcze bardziej sugestywne i jeszcze mocniej zbliżone do ich rzeczywistych odpowiedników. W książeczce "Mój dzień" dziecko pozna zapach gorącego kakao, leśnego świerku, soczystych truskawek, kurczaka z rożna, mydła, lawendowych perfum i lodów waniliowych. Każdy zapach został ukryty pod otwieraną klapką - i wystarczy potrzeć stronę w odpowiednim miejscu, by go poczuć. Tak jak wcześniej, towarzyszy temu również nauka kolorów i poszerzanie powiązanego tematycznie słownictwa. Dziecko uczy się nazw przedmiotów i obiektów znajdujących się w mieszkaniu, w parku, w ogrodzie i w przedszkolu - natomiast ilustracje pomagają mu w efektywnym zapamiętywaniu nowych wyrazów. 

"Moja pachnąca książeczka z kolorami. Ogród"

Część dotycząca ogrodu kryje w sobie zapachy różnych kwiatów, ziół i drzewek owocowych: lawendy, jaśminu, mięty, róży, cytryny, pomarańczy oraz dzikiego bzu. Cały układ książeczki jest analogiczny, również obejmuje kolory i nowe słownictwo - ale autorzy zadbali o to, żeby rysunki nie powtarzały się zbyt często i nie dublowały. Moim zdaniem to bardzo ciekawy pomysł na sensoryczną serię, dzięki której maluch będzie poznawał świat wszystkimi zmysłami i kojarzył kolory oraz rośliny z konkretną, przypisaną do nich wonią.

________________________________

*współpraca z Harper Kids 


8 komentarzy:

 1. Wszystkie propozycje bardzo mi się podobają i będę też polecać dalej takie ciekawe wydania.

  OdpowiedzUsuń
 2. moje dzieciaki uwielbiają tę serię i często widzę jak ją sami przeglądają :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowita sprawa, pachnące ksiazeczki. Nastepny level - smakowe 🙈

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale ładne wydania i takie rzadko spotykane. Na prezet w sam raz dla dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne wydanie tych książeczek są idealne dla maluchów kolorowe i wyglądają na fajne jakościowo

  OdpowiedzUsuń
 6. Ksiazeczki mają naprawdę przepiękne ilustracje! Bardzo mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pachnące książeczki to dla mnie nowość, więc tym chętniej kupuję je jako prezent.

  OdpowiedzUsuń
 8. OK, a czy dla bezpieczeństwo warto mieć takie zestawy do monitoringu - https://www.eltrox.pl/monitoring/zestawy-do-monitoringu.html ? One robią różnicę? Na czym dokładnie ona polega?

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)