piątek, 6 maja 2022

"Miasto Psów", Nikola Kucharska - propozycja od Naszej Księgarni (nie tylko) dla miłośników czworonogów.

Zapraszamy Was dzisiaj na wycieczkę do bardzo nietypowego miasta, zamieszkanego przez psich obywateli. Psy mają tutaj swoje własne muzeum, instytut badawczy, szkołę, pogotowie, modną promenadę, a nawet fortyfikacje obronne. Nasz psi przewodnik Naleśnik oprowadzi nas również po rynku i parku oraz zaprosi na przedstawienie do psiego teatru, opowiadając pokrótce o każdym z tych miejsc. Wszystko to jest zasługą Nikoli Kucharskiej, jej nieograniczonej kreatywności i niezwykłego talentu ilustratorskiego. Każde miejsce w mieście zostało narysowane z wielką pomysłowością i dbałością o szczegóły - a ponieważ turyści wciąż coś tam gubią, dziecko będzie musiało wykazać się swoim zmysłem obserwacji i spostrzegawczością, by odnaleźć zaginione przedmioty.


Poza częścią stricte obrazkową, książka zawiera również całe mnóstwo ciekawostek na temat czworonogów zasłużonych dla miasta oraz dokonań, którymi się wsławili i które przyniosły im uznanie całej psiej społeczności. Poznamy też najsłynniejsze psie wynalazki, jak chociażby smaczkomat, czochraczkę czy automatyczny aporter - a także dowiemy się, jakie festiwale i święta celebruje się w Mieście Psów. Przysłowiową wisienką na torcie będzie dla małych czytelników "Pieski Kurier Codzienny" - czyli gazeta wydawana regularnie przez psich dziennikarzy i donosząca o wszystkich najważniejszych wydarzeniach z okolicy. Chyba sami przyznacie, że aby wykreować taki fantastyczny zwierzęcy świat trzeba dysponować naprawdę niesamowitą wyobraźnią!

Jak zawsze w przypadku Naszej Księgarni, książka jest przepięknie i bardzo solidnie wydana. Sztywne grube kartki i zaokrąglone brzegi sprawiają, że nadaje się nawet dla najmłodszej kategorii wiekowej czytelników - ale jej tematyka i treść z całą pewnością przypadnie do gustu również starszym dzieciom oraz ich rodzicom. Z naszego własnego doświadczenia powiem Wam, że można przepaść w gąszczu ilustracji na naprawdę długie godziny - poszukując coraz to nowych detali i kolejnych zabawnych scenek z psiego życia.
 
"Miasto Psów"
Wydawnictwo Nasza Księgarnia 
tekst i ilustracje: Nikola Kucharska
stron: 28 / wiek: 0-6 lat
 
 

4 komentarze:

 1. Bardzo lubię książki tej autorki, ta pozycja też zapowiada się świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska6 maja 2022 15:40

  Nie tylko miłośnicy czworonogów będą mogli miło spędzić czas z tym wydaniem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co za fantazja, ktoś bardzo lubi psy skoro stworzył dla nich miasto :-)

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)