poniedziałek, 9 maja 2022

Akademia Mądrego Dziecka. Pudełko pełne zabawy. Dinozaury i księżniczki.

O "pudełkach pełnych zabawy" od Wydawnictwa Harper Kids pisałam już kiedyś TUTAJ - a teraz mam wielką przyjemność zaprezentować Wam dwa kolejne zestawy, które dotarły do nas dosłownie kilka dni temu. Każdy z nich to bardzo oryginalne puzzle w formie patyczków, dołączona do nich plastikowa ramka i książeczka z wierszykami. Nowością jest natomiast wykorzystanie nie tylko polskich, ale również angielskich podpisów - których wcześniejsze sety nie zawierały, a które to mogą stanowić jakąś maleńką cegiełkę w przyswajaniu przez dziecko obcego języka.


W zestawie poświęconym księżniczkom ułożymy aż osiem postaci z ulubionych dziecięcych baśni, bajek i animacji. Mamy tu Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Małą Syrenkę, Królewnę Śnieżkę, Roszpunkę, Calineczkę, dziewczynkę z zapałkami oraz księżniczkę na ziarnku grochu. Puzzle są dwustronne i - tak jak wcześniej wspomniałam - podpisane zarówno po polsku, jak i po angielsku. Można układać je dla wygody na plastikowej tacce albo na dowolnej płaskiej powierzchni - a ich dopełnienie stanowi cienka książeczka z krótkimi rymowankami, które możemy potraktować też jako zagadki dla dziecka.


Bardzo podobnie wygląda to w przypadku pudełka z dinozaurami. Korzystając z jego zawartości, ułożymy sylwetki triceratopsa, brachiozaura, pterozaura, stegozaura, dilofozaura, ankylozaura, tyranozaura i spinozaura - a następnie przeczytamy z dzieckiem dedykowane im wierszyki oraz wykonamy proste zadanie polegające na dopasowywaniu do siebie odpowiednich kształtów. Wszystkie kolory są niesamowicie żywe i intensywne - a poszczególne elementy wykonane z grubej twardej tektury i na tyle duże, by maluch mógł nimi swobodnie manipulować.

Tego typu zabawa uczy nie tylko koncentracji i skupiania uwagi na konkretnej czynności - ale również stanowi świetne ćwiczenie małej motoryki, precyzji ruchów, sprawności rąk i chwytności palców. Wspólne czytanie książeczek wpływa pozytywnie na rozwój mowy, wzbogaca dziecięce słownictwo, a z czasem może polegać również na dopowiadaniu brakujących rymów. Dodatkową zaletą są tutaj angielskie słówka, które dzieciaki chłoną niczym gąbka - więc serdecznie polecam powyższe zestawy każdemu maluchowi powyżej 3. roku życia.

__________________________________

*współpraca z Harper Kids 

 

8 komentarzy:

 1. Oba pudełka są naprawdę świetne i pięknie wydane przez wydawnictwo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pudełka idealnie sprawdzą się na prezent dla dzieci w różnym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna propozycja dla maluchów. Będą się z tymi książkami dobrze bawić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. mamy i my, moje dzieciaki są zachwycone i często same sięgają po te pudełka :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Patyczkowe obrazki, moje dzieciaki tak to nazywaja :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super takie pudełka, książeczki do nauki i zabawy, fajne jest też to, że pojawiają się angielskie słówka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tak pięknym i kolorowym pudełkiem z pewnościa jest świetna zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tyle ciekawych książeczek dla dzieciaczków ciągle się pojawia... Piękna propozycja dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)