niedziela, 19 marca 2023

Zabawy z dźwiękiem i radosne poznawanie świata z Akademią Mądrego Dziecka.

Gdybym miała w sobie tyle kreatywności, co twórcy AKADEMII MĄDREGO DZIECKA - zapewne byłabym w tej chwili jakimś wybitnym internetowym twórcą i influencerem, rozchwytywanym niczym świeże bułeczki ;) Cała seria staje się coraz bardziej zaskakująca, rozwijająca, pomysłowa i oddziałująca na dziecięcą wyobraźnię - a każdy ogarnięty rodzic, opiekun w żłobku czy nauczyciel wychowania przedszkolnego znajdzie w niej ogrom inspiracji do przeprowadzenia ciekawych i angażujących zajęć :)


 
Jak zawsze w przypadku tego cyklu, książeczki są wręcz naszpikowane najróżniejszymi "bajerami" i niespodziankami, wywołującymi szeroki uśmiech na każdej dziecięcej buzi. W pierwszej propozycji znajdziemy między innymi otwierane okienka oraz ruchome i obrotowe elementy manipulacyjne, nawiązujące przede wszystkim do budzącej się na wiosnę przyrody. Będziemy mogli prześledzić z dzieckiem chociażby cykl życia żaby (od żabiego skrzeku, poprzez kijankę, aż do dorosłego osobnika), poznać malutkie zwierzęta gospodarskie oraz ich starsze odpowiedniki czy ustalić, jakie warunki muszą zostać spełnione, by wyhodować zdrową i dorodną marchewkę. Nie zabraknie również informacji na temat kwitnienia drzew, zbioru pszenicy i roślin uprawianych w warunkach szklarniowych - a wszystko to oczywiście w formie przystosowanej do zdolności poznawczych najmłodszej grupy wiekowej!

Kolejna książeczka opowiada natomiast o dziecięcych emocjach - a dla lepszego i bardziej spektakularnego efektu dołączono do niej cztery dodatkowe karty z buźkami wyrażającymi poszczególne uczucia: radość, smutek, złość i podekscytowanie. Na każdej stronie przedstawiona została jedna konkretna sytuacja, z jaką nasze dziecko może mieć do czynienia w swoim codziennym życiu: wizyta u lekarza, na placu zabaw, na basenie oraz pobyt w przedszkolu. Dziecko ma za zadanie odgadnąć, jaka konkretna emocja towarzyszy bohaterowi w danej sytuacji społecznej i dopasować odpowiednią buźkę do jego nastroju - lecz wcale nie jest to taki oczywisty i jednoznaczny wybór, ponieważ każdy maluszek może postrzegać określone okoliczności zupełnie odmiennie.
 


 
 
Książeczki dźwiękowe dla dzieci to coś, co małe Tygryski kochają najbardziej! ;) Pierwsza z nich opowiada o grupie astronautów, która wybiera się w daleką kosmiczną podróż. Towarzyszymy im na wszystkich etapach tej odległej i wymagającej wielkich wyrzeczeń wyprawy: odpalamy wspólnie rakietę w centrum kontroli lotów, urządzamy slalom pomiędzy planetami, mijamy spadające gwiazdy, spotykamy na swojej drodze pomocnych kosmitów, a ostatecznie docieramy na Księżyc i wykonujemy kolejny "wielki krok dla ludzkości"
 
W drugim tomiku poznajemy natomiast historię dorosłego lwa, który poszukuje ustronnego i cichego miejsca dla swoich małych lwiątek - by te mogły wreszcie spokojnie wypocząć i porządnie się wyspać. Niestety, dżungla nie jest miejscem sprzyjającym odpoczynkowi - ponieważ zewsząd dobiegają do nas najróżniejsze zwierzęce odgłosy, ryki, świergoty i pohukiwania. Wystarczy nadusić palcem na jeden z kolorowych guziczków, by usłyszeć, "co w dżungli piszczy" - a ja mam ogromną nadzieję, że dzięki tej propozycji wydawniczej uda mi się choć na chwilę zapanować nad hałasem w naszej żłobkowej grupie ;)
 
 
 
_______________________________________________

* współpraca z Harper Kids


15 komentarzy:

 1. Bardzo mnie cieszy, że powstaje wiele książeczek dla dzieci, w których pojawiają się aspekty związane z poznawaniem emocji, to wbrew pozorom niełatwy temat, a jakże ważny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak syn był mały mieliśmy też tego typu książeczki - faktycznie żadna zabawka nie zastąpi dobrej książki

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe wydania dla małych dzieci. Książeczki z dźwiękiem są dodatkowym bodźcem do poznawania i odbierania treści.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczki prezentują się naprawdę świetnie! No i te dodatki w postaci ruchomych elementów oraz dźwięków z pewnością zainteresują najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ależ kolorowe i śliczne te książeczki. Emocje to trudny temat i dobrze, że ten temat jest zawarty w ksiażeczkach

  OdpowiedzUsuń
 6. Akademia mądrego dziecka to genialna marka. Te wydania też są tego przykładem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książeczki dźwiękowe są naprawdę zachwycające. Te propozycje również takie są.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne książeczki dla rozwijania wyobraźni dziecka <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie książeczki dla najmłodszych są idealne, maluchy się rozwijają przy nich i przy okazji mają zabawę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka są nie tylko bardzo atrakcyjne wizualnie, ale też świetnie spełniają swoje zadanie edukacyjne. Połączenie nauki i zabawy to naprawdę strzał w dziesiątkę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dużo się dzieje w tej książeczce. Super

  OdpowiedzUsuń
 12. Kolejne piękne książeczki dla dzieci. Takimi książeczkami łatwo zaiteresowac dzieciaczki i żeby pokochały książki.

  OdpowiedzUsuń
 13. Książeczki z dźwiękiem obecnie nie są już rzadkością, co bardzo mnie cieszy.

  OdpowiedzUsuń
 14. no i super takie książeczki po to sa by wywoływać w dzieciach radość, super propozycja
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 15. widzę że takie książeczki napewno ucieszą patrzałki i uszy małych odbiorców

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)