sobota, 25 marca 2023

Kosmetyki ajurwedyjskie DEVA Harmony - powiew Orientu w codziennej pielęgnacji.

Kosmetyki ajurwedyjskie to produkty, które czerpią głównie z natury i powstają przede wszystkim na bazie indyjskich roślin, ziół oraz ich ekstraktów. W ich składzie znajdziemy między innymi kurkumę, amlę, szafran, aloes, neem, moringę czy wąkrotkę azjatycką - a ich zadaniem jest nie tylko naturalna pielęgnacja skóry i włosów, ale również poprawa naszego nastroju, działanie lecznicze oraz wspomaganie organizmu w różnych schorzeniach. 

Ogromny wybór kosmetyków i innych produktów ajurwedyjskich znaleźć można chociażby na stronie ich europejskiego dystrybutora DEVA Harmony. Według mnie najlepiej zamawiać je właśnie w takich sprawdzonych i certyfikowanych miejscach - ponieważ wtedy mamy pewność, że otrzymujemy oryginalne specyfiki, oparte na unikalnych recepturach. 

foto: shutterstock.com
 
Zgodnie z filozofią ajurwedyjską, człowiek powinien świadomie dążyć do pełnej równowagi na poziomie ciała, ducha i umysłu - a przy tym żyć w zgodzie z naturą i pozostawać z nią w stałym kontakcie. Służą temu między innymi określone rytuały pielęgnacyjne, w których nie ma miejsca na chemiczne składniki - dlatego też kosmetyki ajurwedyjskie są w 100% organiczne, wolne od parabenów, silikonów i innych szkodliwych substancji.

W pielęgnacji kosmetykami ajurwedyjskimi wyróżniamy trzy typy skóry: Vata, Pitta lub Kapha. Pierwszy z nich potrzebuje przede wszystkim nawilżenia i zabezpieczenia przed utratą wilgoci. Dla drugiego najbardziej istotną kwestią jest odżywienie i ukojenie - natomiast trzeci wymaga systematycznego oczyszczania i regulacji wydzielania sebum. W uproszczeniu można powiedzieć, że jest to analogia do naszego europejskiego podziału na skórę suchą, normalną oraz tłustą i mieszaną.

foto: shutterstock.com

Moja przygoda z kosmetykami ajurwedyjskimi zaczęła się od pielęgnacji włosów i poszukiwania optymalnego produktu, który będę mogła stosować do ich regularnego olejowania. Po przetestowaniu całego mnóstwa najróżniejszych drogeryjnych specyfików postanowiłam sięgnąć po coś innego, egzotycznego, polecanego na kosmetycznych forach i popularnych "włosingowych" grupach. Mój wybór padł na ajurwedyjski olejek amla na bazie agrestu indyjskiego - który zachwalano przede wszystkim za jego właściwości odżywcze, wzmacniające i przeciwłupieżowe. Trzeba jednak pamiętać, że przy okazji może on również nieco przyciemnić pasma - choć akurat w przypadku moich czarnych włosów nie miało to już absolutnie żadnego znaczenia... Z czasem zaczęłam eksperymentować z kosmetykami ajurwedyjskimi również w ramach pielęgnacji twarzy i całego ciała, stosować szczotkowanie skóry na sucho i masaże rozgrzanymi olejkami. Aktualnie rozważam też farbowanie włosów henną, jako alternatywę dla dotychczasowej chemicznej koloryzacji.

foto: pixabay.com

Reasumując, kosmetyki ajurwedyjskie są w mojej opinii zdecydowanie godne polecenia - choć żeby zauważyć spektakularne efekty ich stosowania trzeba być przede wszystkim systematycznym, konsekwentnym i cierpliwym. Dodam też, że niektóre z nich mają bardzo intensywny ziołowy zapach, utrzymujący się na skórze i włosach przez dość długi czas - ale na pewno warto je wypróbować i przekonać się osobiście, czy również dla Was okażą się pielęgnacyjnym strzałem w dziesiątkę :)

________________________________

* współpraca

 

50 komentarzy:

  1. Nie miałam do czynienia z tymi kosmetykami,ale warto sprubować

    OdpowiedzUsuń
  2. czyli czas i konsekwencja w systematycznym stosowaniu tych produktw są kluczem do sukcesu:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Na pewno przy stosowaniu różnych kosmetyków warto być konsekwentnym.

    OdpowiedzUsuń
  4. Ostatnio własnie się zastanawiałam nad tym, aby zastosować tego rodzaju kosmetyki i nie tylko pielęgnację, lecz także inne zwyczaje. Patrycja

    OdpowiedzUsuń
  5. Nie miałam styczności z takiemi kosmetykami, ale chyba warto wypróbować

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo lubię olejki. Tych produktów jeszcze nie miałam.

    OdpowiedzUsuń
  7. Tak, nic nie działa od razu, potrzeba czasu i systematyczności

    OdpowiedzUsuń
  8. Lubię takie kosmetyki, one są zupełnie inaczej tworzone niż te "przemysłowe". Sięgam po jak najb.naturalne kosmetyki, zatem ajurwedyjskie są dobrym wyborem - nie zniechęca mnie cierpliwosć w stoswaniu , wręcz przeciwnie. Znacz to, że przynoszą długotrwałe korzyści.

    OdpowiedzUsuń
  9. Chyba coś dla tych, którzy lubią naturalne kosmetyki i w ogóle nietuzinkowe produkty.

    OdpowiedzUsuń
  10. Pierwszy raz słyszę taką nazwę. Jak coś jest orientalne to budzi moją ciekawość i lubię spróbować. Np perfumy najpiękniejsze na świecie są właśnie orientalne i jedyne jakie mi pasują

    OdpowiedzUsuń
  11. Pierwszy raz czytam o takich kosmetykach, także to dla mnie zupełna nowość. Średnio lubię ziołowy zapach, ale w końcu najważniejsze jest działanie :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Zawsze się zastanawiam, jak takie kosmetyki zadziałają na męską skórę i jaki to przyniesie efekt. ;)

    OdpowiedzUsuń
  13. Jestem jak najbardziej za takimi kosmetykami, sama czasami po nie sięgam i polecam je dalej.

    OdpowiedzUsuń
  14. Bardzo ciekawe spojrzenie na świat kosmetyków, na pewno sprawdzę te produkty!

    OdpowiedzUsuń
  15. Nigdy nie korzystałam takich kosmetyków, ale warto przekonać jak działają.

    OdpowiedzUsuń
  16. lubię naturalne kosmetyki ziołowe, choć jednak od czasu do czasu warto sięgnąć po coś mocniejszego, dedykowanego konkretnemu problemowi. może to być serum do twarzy z wit c na przebarwienia, kwas hialuronowy do nawilżania, czy retinol o działaniu przeciwzmarszczkowym. teraz w sklepach jest tyle kosmetyków że każdy znajdzie coś dla siebie :D

    OdpowiedzUsuń
  17. Warto korzystać z takich kosmetyków w ramach świadomej pielęgnacji. Potem człowiek wygląda młodo niezależnie od wieku. Osobiście polecam to połączyć z siłownią albo jakimś sportem, ja np polecam rower. Wtedy możemy naprawdę poczuć się jak młody bóg. :)

    OdpowiedzUsuń
  18. z potęgi natury i olejów warto korzystać także od wewnątrz, nie tylko od zewnątrz :) np. olejek z wiesiołka jest polecany na kobiece dolegliwości, lniany na problemy z jelitami, a konopny olejek cbd 10 na uspokojenie i bezsenność. naturalna medycyna działa nieco wolniej od tej aptecznej, ale nie trzeba obawiać się skutków ubocznych :)

    OdpowiedzUsuń
  19. Przepadam za naturalnymi, ziołowymi kosmetykami, ale niekiedy warto również sięgnąć po bardziej intensywne produkty, stworzone specjalnie do rozwiązania konkretnego problemu.

    OdpowiedzUsuń
  20. Rozwiń na 2 zdania: Przepadam za naturalnymi, ziołowymi kosmetykami, ale niekiedy warto również sięgnąć po bardziej intensywne produkty, stworzone specjalnie do rozwiązania konkretnego problemu.

    OdpowiedzUsuń
  21. To wydaje się być idealne dla osób, które preferują naturalne kosmetyki i poszukują nietuzinkowych produktów. Wartość dla tych, którzy cenią sobie oryginalność i składniki pochodzenia naturalnego, może sprawić, że ten produkt stanie się ich ulubionym elementem rutyny pielęgnacyjnej.

    OdpowiedzUsuń
  22. Gratulacje za świetny artykuł! Widać, że autor zna się na temacie. Z pewnością będę śledził nowości na tym blogu. Świetne miejsce dla osób poszukujących merytorycznych treści!

    OdpowiedzUsuń
  23. To dla mnie zupełnie nowość, pierwszy raz słyszę o tych konkretnych kosmetykach. Zawsze jestem otwarty na nowe propozycje, zwłaszcza jeśli ktoś dzieli się swoimi doświadczeniami. Ziołowy zapach może być dla mnie wyzwaniem, ale zgodzę się, że najważniejsze jest działanie. W końcu skuteczność produktu przeważa nad aromatem. Dzięki za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami – może to okaże się dla mnie również nowym, pozytywnym odkryciem! 😊🌱

    OdpowiedzUsuń
  24. Jestem jak najbardziej za takimi kosmetykami, sama czasami po nie sięgam i polecam je dalej. Kosmetyki naturalne często są delikatniejsze dla skóry i zawierają składniki pochodzenia roślinnego, które mogą przynieść dodatkowe korzyści dla naszej skóry. Ważne jest jednak, aby każdy produkt sprawdzać pod kątem swoich indywidualnych potrzeb i reakcji skórnych.

    OdpowiedzUsuń
  25. Zawsze się zastanawiam, jak takie kosmetyki zadziałają na męską skórę i jaki to przyniesie efekt. ;) To świetne podejście! Coraz więcej mężczyzn odkrywa korzyści regularnej pielęgnacji skóry, więc testowanie takich produktów może być fascynującym doświadczeniem. Niech efekty będą pozytywne!

    OdpowiedzUsuń

  26. Nigdy nie korzystałam z takich kosmetyków, ale jestem zaintrygowana ich potencjalnymi korzyściami dla skóry. Warto przekonać się, jak działają na mojej cerze i czy mogą stać się stałym elementem mojej rutyny pielęgnacyjnej.

    OdpowiedzUsuń
  27. Warto korzystać z takich kosmetyków w ramach świadomej pielęgnacji, ponieważ mogą one dostarczyć skórze potrzebnych substancji odżywczych i wspierać jej zdrowie oraz wygląd. Świadome wybieranie produktów pozwala nam również lepiej zrozumieć, jakie składniki są dla nas najbardziej korzystne.

    OdpowiedzUsuń
  28. Choć przepadam za naturalnymi, ziołowymi kosmetykami, to czasami warto również rozważyć użycie bardziej intensywnych produktów, które zostały stworzone specjalnie w celu rozwiązania konkretnych problemów skórnych czy włosowych. Zróżnicowanie podejścia do pielęgnacji może być kluczem do osiągnięcia optymalnych rezultatów, dlatego otwarcie się na różnorodność kosmetyków pozwala dostosować pielęgnację do indywidualnych potrzeb i wymagań.

    OdpowiedzUsuń
  29. Przepadam za naturalnymi, ziołowymi kosmetykami, ponieważ cenię sobie naturalne składniki i ich łagodne działanie na skórę. Korzystanie z takich produktów pozwala mi dbać o siebie w sposób holistyczny, przywracając równowagę mojej skórze i ciału.

    OdpowiedzUsuń
  30. Ciekawy artykuł, można się sporo dowiedzieć na temat tego rodzaju kosmetyków.

    OdpowiedzUsuń

  31. Lubię naturalne kosmetyki ziołowe, ponieważ są delikatne dla skóry i często mają korzystne właściwości pielęgnacyjne. Jednak od czasu do czasu uważam, że warto sięgnąć po coś mocniejszego, dedykowanego konkretnemu problemowi skórnemu, aby uzyskać szybsze i skuteczniejsze rezultaty.

    OdpowiedzUsuń

  32. Nie miałam wcześniej styczności z takimi kosmetykami, ale jestem ciekawa, jak będą działać na moją skórę. Może to okaże się nowa i interesująca przygoda w pielęgnacji!

    OdpowiedzUsuń

  33. Choć dotychczas nie miałam okazji korzystać z tych konkretnych kosmetyków, to z ciekawością podchodzę do możliwości ich wypróbowania. Słyszałam wiele pozytywnych opinii na ich temat, co skłania mnie do przetestowania i sprawdzenia, czy spełnią moje oczekiwania. Być może okażą się one idealnym dodatkiem do mojej rutyny pielęgnacyjnej, przynosząc korzyści mojej skórze, których dotąd nie doświadczyłam.

    OdpowiedzUsuń
  34. Nie miałam wcześniej styczności z takimi kosmetykami, więc ich działanie było dla mnie całkowitą niewiadomą. Jednak po wypróbowaniu byłam mile zaskoczona rezultatami. Odkrycie nowych produktów otworzyło dla mnie zupełnie nową perspektywę w pielęgnacji skóry. Teraz chętnie eksperymentuję z różnymi kosmetykami, ciesząc się odkrywaniem ich potencjału pielęgnacyjnego.

    OdpowiedzUsuń

  35. Jestem jak najbardziej za takimi kosmetykami, sama czasami po nie sięgam i polecam je dalej. Wierzę w ich skuteczność i pozytywny wpływ na pielęgnację skóry. Dzielenie się nimi z innymi jest dla mnie przyjemnością, ponieważ chcę, aby inni też mogli doświadczyć korzyści, jakie przynoszą. Przekazując moje doświadczenia z używania tych kosmetyków, mam nadzieję, że mogę pomóc innym odkryć produkty, które będą dla nich równie pomocne i satysfakcjonujące.

    OdpowiedzUsuń
  36. Choć dotychczas nie miałam okazji wypróbować tego rodzaju kosmetyków, moja ciekawość wzbudzają ich obiecujące korzyści dla zdrowia skóry. Planuję zbadać ich skład i recenzje, aby podjąć decyzję, czy warto dodać je do mojej rutyny pielęgnacyjnej.

    OdpowiedzUsuń
  37. Nie słyszałem wcześniej o tych kosmetykach, więc nie mogę wypowiedzieć się na temat ich skuteczności. Jestem jednak zainteresowany ich wypróbowaniem, aby móc ocenić ich działanie na własnej skórze.

    OdpowiedzUsuń
  38. To bardzo dobre kosmetyki, stosuję je już bardzo długo czasu

    OdpowiedzUsuń
  39. Kosmetyki ajurwedyjskie DEVA Harmony wykorzystują starożytne receptury oparte na ziołach i naturalnych składnikach, które harmonizują ciało i umysł, przynosząc skórze równowagę i blask. Produkty z tej linii są wolne od szkodliwych chemikaliów, co czyni je idealnym wyborem dla osób szukających ekologicznych i holistycznych rozwiązań pielęgnacyjnych.

    OdpowiedzUsuń
  40. Kosmetyki ajurwedyjskie bazują na starożytnych indyjskich recepturach, wykorzystując naturalne składniki takie jak zioła, oleje i minerały, aby pielęgnować skórę zgodnie z zasadami równowagi ciała i ducha. Dzięki swoim holistycznym właściwościom, te produkty nie tylko poprawiają kondycję skóry, ale również wspierają ogólne zdrowie i samopoczucie.

    OdpowiedzUsuń
  41. Pierwszy raz o nich słyszę ale dzięki tobie dowiedziałem się czegoś nowego.

    OdpowiedzUsuń
  42. Nie słyszałem wcześniej o takich kosmetykach

    OdpowiedzUsuń
  43. Rewelacyjny wpis, jestem pod wrażeniem! Twoje artykuły są zawsze pełne przydatnych informacji.

    OdpowiedzUsuń
  44. Bardzo lubię kosmetyki z tej serii!

    OdpowiedzUsuń
  45. Świetny artykuł, bardzo fajnie opisane!

    OdpowiedzUsuń
  46. Kosmetyki ajurwedyjskie opierają się na starożytnej indyjskiej medycynie Ajurweda, która wykorzystuje naturalne składniki roślinne i mineralne do pielęgnacji skóry i włosów. Te produkty często zawierają zioła, oleje i ekstrakty roślinne, takie jak neem, tulsi, kurkuma i olej kokosowy, które mają właściwości odżywcze i lecznicze. Kosmetyki ajurwedyjskie nie tylko poprawiają wygląd, ale także wspierają ogólne zdrowie skóry, działając holistycznie na ciało i umysł.

    OdpowiedzUsuń
  47. Kosmetyki ajurwedyjskie są wyjątkowe, ponieważ opierają się na starożytnej indyjskiej nauce o zdrowiu i harmonii ciała oraz umysłu, korzystając z naturalnych składników takich jak zioła, oleje i ekstrakty roślinne. Dzięki swojemu holistycznemu podejściu, te produkty nie tylko pielęgnują skórę, ale także promują ogólne dobre samopoczucie, łącząc tradycję z nowoczesną kosmetologią​

    OdpowiedzUsuń
  48. Kosmetyki ajurwedyjskie bazują na starożytnych recepturach, wykorzystując naturalne składniki takie jak zioła, oleje i ekstrakty roślinne. Są cenione za swoje holistyczne podejście do pielęgnacji skóry, promując równowagę i zdrowie zarówno ciała, jak i umysłu.

    OdpowiedzUsuń
  49. Kosmetyki ajurwedyjskie bazują na naturalnych składnikach roślinnych, które od wieków są stosowane w Indiach do pielęgnacji skóry i włosów. Warto je wypróbować, zwłaszcza jeśli szukasz holistycznego podejścia do urody, łączącego tradycję z naturą.

    OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)