wtorek, 10 listopada 2020

Encyklopedie obrazkowe "Zwierzęta" i "Przyroda" od Wydawnictwa Wilga.

Oczywiście, przyrodę najlepiej poznaje się w praktyce i wszystkimi zmysłami - poprzez przebywanie na świeżym powietrzu i jej spontaniczne obserwacje (czy jest to wyprawa do lasu w poszukiwaniu darów jesieni,czy tropienie zwierzęcych śladów odciśniętych w błocie, czy jakakolwiek inna forma przyrodniczej aktywności na łonie natury...) Jednak siłą rzeczy nie jesteśmy w stanie pokazać dziecku całego przyrodniczego bogactwa naszej planety we własnym zakresie - dlatego warto zaopatrzyć się w dwie pięknie wydane encyklopedie obrazkowe od Wydawnictwa Wilga,które nam w tym pomogą :)

Wprawdzie nie znajdziecie tutaj zbyt dużo tekstu (poza podpisami poszczególnych gatunków i alfabetycznym skorowidzem),ale czasami ilustracje potrafią powiedzieć więcej,niż tysiąc słów - a te akurat są wspaniałe,bardzo szczegółowe i stosunkowo wiernie oddające wygląd konkretnych roślin,minerałów oraz zwierząt. 

W tomie "Przyroda" znajdziemy między innymi ptasie pióra i jaja, różnego rodzaju owoce, liście i nasiona, drzewa i krzewy, skały i skamieniałości, zjawiska atmosferyczne - a także zwierzęta pogrupowane według zamieszkiwanych przez nie terenów. Mamy tu zarówno mieszkańców egzotycznej dżungli,pustyni czy oceanicznych głębin - jak i nasze rodzime gatunki z polskich lasów,łąk oraz gospodarstw. Tom "Zwierzęta" skupia się natomiast na samej faunie i prezentuje nam przedstawicieli wszystkich kontynentów - z uwzględnieniem ich ubarwienia,charakterystycznych cech,środowiska czy trybu życia. Gwarantuję Wam,że niektóre nazwy i ilustracje wprawią Was w zdumienie - ponieważ Autorom udało się zgromadzić tutaj naprawdę wiele rzadko spotykanych i mało popularnych okazów :)

A jeżeli same ilustracje nie zaspokoją w pełni ciekawości małego przyrodnika? Tym lepiej! Każdy z zawartych w książkach rysunków może stanowić świetny pretekst do dalszej dyskusji,pogłębiania wiedzy i poszukiwania większej ilości informacji na temat konkretnego zwierzęcia czy rośliny. Można stworzyć razem z dzieckiem chociażby ciekawe przyrodnicze lapbooki albo rankingi zwierzęcych rekordów (np. wielkości,szybkości,niezwykłych umiejętności...) Jestem też przekonana,że tego typu obszerne encyklopedie (aż po 1000 obrazkowych haseł każda!) nauczą dziecko sprawnego korzystania z indeksu i fachowego wyszukiwania przydatnych haseł.

 "Encyklopedia obrazkowa. Zwierzęta."
"Encyklopedia obrazkowa.Przyroda."

Wydawnictwo Wilga
stron: 32 + 32 / wiek: 3-5 lat

17 komentarzy:

 1. Dla małych miłośników przyrody jak znalazł ;) Takie encyklopedie bardzo pobudzają dziecięcą wyobraźnię i zaspakajają dziecięcą ciekawość

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczą szacunku i zrozumienia dla przyrody, konieczności dbania o nią, bo bez niej nie będzie i nas.

   Usuń
 2. Coś dla naszej 5 latki- ona kocha takie książki zw zwierzętami i dużo obrazków:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ piękne te książeczki! Zamówię do nas do biblioteki, teraz rodzice chętnie sięgają po tego typu tytuły.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla małych miłośników przyrody jak znalazł ;

  OdpowiedzUsuń
 5. przepiekne te encyklopedie.. Uwielbiam takie perełki :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne są wydane te encyklopedie obrazkowe, zarówno zwierzęta jak i przyroda to coś, co dzieciaki są zawsze tym bardzo ciekawe, fajnie że w domu mogą zapoznać się w formie książkowej o tych dwóch światach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie encyklopedie to fajny pomysł na gwiazdkowy prezent dla małego miłośnika przyrody. Super się prezentują. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja córka ma te encyklopedie i lubi je oglądać. Razem przeglądamy i rozmawiamy na temat zwierząt, fajna zabawa która uczy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak byłam mała to uwielbiałam przeglądać z ciocią tego typu książeczki.

   Usuń
 9. Obie zapowiadają się ciekawie, ale mi zdecydowanie bliżej do tej o zwierzętach.

  OdpowiedzUsuń
 10. Takie książki ze zwierzętami cieszą się u mnie w domu niesamowitą popularnością, bo córki kochają wszystkie zwierzaki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne! Mali miłośnicy przyrody i ciekawostek będą zachwyceni.

  OdpowiedzUsuń
 12. Miłośnicy przyrody będą zachwyceni takimi publikacjami, bez względu na wiek. P:) Sama z zainteresowaniem po nie sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Książki wyglądają bardzo sympatycznie, moje dzieciaki powoli dorastają do takich publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 14. to temat ostatnio u mnie bardzo na czasie, więc chętnie znalazłabym takie encyklopedie u siebie na półce ;-)

  OdpowiedzUsuń
 15. 46 year old Paralegal Inez Rixon, hailing from Gaspe enjoys watching movies like "Charlie, the Lonesome Cougar" and Painting. Took a trip to Brussels and drives a Ford GT40. wykop to

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)