piątek, 27 listopada 2020

Co słychać u Pucia do tulenia? Maskotka i puzzle dla malucha.

Czy ktoś jeszcze nie kojarzy Jegomościa Pucia,uwiecznionego na poniższej fotografii? Sympatyczny bohater wykreowany przez Martę Galewską-Kustrę i Joannę Kłos to chyba jedna z najpopularniejszych,najbardziej lubianych i rozpoznawalnych postaci dziecięcej literatury! Do tej pory mieliśmy okazję podziwiać go przede wszystkim na kartach książek,a także w najróżniejszych zestawach puzzli wchodzących w skład całej Puciowej kolekcji. Tym razem - tuż przed Mikołajkami i Świętami Bożego Narodzenia - pojawiła się również jego wersja do tulenia, która na pewno wpadnie w oko niejednemu maluszkowi :)


Pucio do tulenia to maskotka dość niepozorna, mierząca sobie jedynie 19 centymetrów - ale kto nie chciałby zasypiać i budzić się w towarzystwie swojego literackiego ulubieńca?! ;) Powiem Wam szczerze,że kiedy nasz Bąbel był młodszy - sama niejednokrotnie przymierzałam się do tego,żeby uszyć mu podobną przytulankę. Niestety,w kwestiach krawieckich nie jestem jakoś szczególnie utalentowana i potrafię co najwyżej przyszyć guzik,zacerować skarpetkę albo dokonać jakichś innych drobnych przeróbek - natomiast samodzielne szycie maskotek zdecydowanie mnie przerasta ;) 

Podejrzewam zatem,że taki gotowy,pięknie zapakowany i przystępny cenowo Pucio będzie prawdziwym wybawieniem dla wielu rodziców. Pomyślałam sobie również,że spokojnie można wykorzystać jego postać do najróżniejszych zabaw i ćwiczeń,zawartych we wszystkich dostępnych książeczkach - i traktować go jako pewnego rodzaju logopedyczną pacynkę, która jeszcze skuteczniej wesprze rozwój dziecięcej mowy. 

Oprócz maskotki Pucia chciałam zaprezentować Wam dzisiaj jeszcze jeden ciekawy zestaw - a mianowicie puzzle "Pucio.Co słychać?",przeznaczone dla dzieci powyżej drugiego roku życia. To układanka składająca się z 12 dużych elementów - przystosowana idealnie do niewprawionych dziecięcych rączek,sprzyjająca treningowi precyzji oraz małej motoryki. Jako całość tworzy dość nietypowy i wielkowymiarowy obrazek o nieregularnych brzegach - przedstawiający Pucia i Misię pod drzewem,na którym naprawdę sporo się dzieje :)

Dzięki puzzlom dziecko będzie miało okazję poznać najczęściej spotykane odgłosy lasu i natury: bzyczenie owadów,ptasi świergot,pohukiwanie sowy,stukanie dzięcioła w pnie drzew czy też chrupanie orzechów przez wiewiórki. Nie od dziś wiadomo,że tego typu wyrażenia dźwiękonaśladowcze istotnie przyczyniają się do rozwijania mowy,stanowią najprostszy sposób porozumiewania się z otoczeniem oraz bardzo ważny etap werbalnych kontaktów z innymi ludźmi. To właśnie przy ich pomocy dziecko ćwiczy aparat mowy,zastępuje nimi wyrazy zbyt trudne do wyartykułowania - a także przygotowuje się do późniejszych,bardziej skomplikowanych wypowiedzi.

 
Poniżej zostawiam Wam linki do obu produktów,dostępnych na oficjalnej stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Być może również Wy uznacie,że to całkiem niezły pomysł na mikołajkowy lub świąteczny prezent dla małych fanów Pucia w Waszym domu,rodzinie czy najbliższym otoczeniu :)
 
Pucio do tulenia (maskotka)
wiek: 2+
wysokość: 19 cm
 
pomysł i tekst: Marta Galewska-Kustra
ilustracje:Joanna Kłos 
liczba elementów: 12
wiek: 2+

23 komentarze:

 1. Przekonałam się, że Pucio to niezwykły bohater, obdarzony mocną sympatią ze strony młodych czytelników, a teraz pojawia się także okazja do jego przytulenia. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam 51 lat, ale ładne maskotki wciaż mnie rozczulają

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jak i u mnie, jakoś tak uśmiecham się do nich, wyciągam ręce, aby przytulić. ;)

   Usuń
 3. Pucio jest ulubieńcem małych dzieci i wcale mnie to nie dziwi

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta maskotka, przepraszam przytulanka jest urocza. Super prezent dla małego milusia. Grafika puzzli bardzo mi się podoba. Ma swój styl, jest inna niż większość na rynku. Kafelki puzzli mają nietypowe kształty. Świetny pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Pucia. Była to jedna z ulubionych książek Jasia. A ten uroczy cudaczek do tulenia jest uroczy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nasz dom nie różni się pod tym względem od przeciętnych - Pucio to pierwsza książka naszej córki i ukochana do dziś!

  OdpowiedzUsuń
 7. Urocze gadżety dla maluchów 😊 jestem zachwycona tym, jak ogromny jest teraz wybór fajnych zabawek!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam, że jak widzę te wszystkie książeczki, gry i zabawki, to żałuję, że moje dzieci już takie wyrośnięte, pozostaje czekać na wnuki. :)

   Usuń
 8. Rany boskie, jaki on jest cudownie słodki! Chciałabym go dla siebie!

  OdpowiedzUsuń
 9. To będzie świetny pomysł na prezent, kolekcja Pucia się powiększy. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam sporo dobrego o Puciu, ale nie czytałam jeszcze żadnej książeczki z jego udziałem, nie mówiąc o innych produktach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Pucio do tulenia jest uroczy! Rewelacja :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo lubimy Pucia, ale maskotki jeszcze nie mamy. W zeszłym roku był fajny zestaw z choinką.

  OdpowiedzUsuń
 13. Pucio, to faktycznie super bohater. My go uwielbiamy.

  OdpowiedzUsuń
 14. kusi mnie ten Pucio, chociaż mojej starszej już przeszła faza, ale młodszy się fascynuje ;-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Uroczy Pucio i puzzle. Dla malucha idealny prezent! Warto się nim zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 16. u nas również zamiaszkał Pucio do tulenia :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Nas fascynacja Puciem ominęła, bo córka trochę za wcześnie się urodziła, ale znam wielu jego małych fanów:)

  OdpowiedzUsuń
 18. 35 year old Engineer I Dorian Tomeo, hailing from Beamsville enjoys watching movies like Not Another Happy Ending and Cycling. Took a trip to Historic Centre of Guimarães and drives a Ferrari 400 Superamerica. sprawdz

  OdpowiedzUsuń
 19. 21 year old Accountant I Rheta Baines, hailing from Kelowna enjoys watching movies like Godzilla and Dance. Took a trip to Gusuku Sites and Related Properties of the Kingdom of Ryukyu and drives a Optima. kliknij tutaj, aby przeczytac

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetne zabawki. Dzieciaki je uwielbiają.

  OdpowiedzUsuń
 21. Pucio zawsze zabawi dzieciaki. Jest cudowny

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie opinie, sugestie, nieskrępowana wymiana zdań, a nawet konstruktywna krytyka - mile widziane :)